VIDEO: Mitsubishi dodalo první elektromobily i do USA

Jan Horčík - 14 Prosinec 2011

Mitsubishi úspěšně prodává svůj elektromobil Mitsubishi i MiEV prakticky po celém světě včetně Thajska, či Norska. S jedinou výjimkou – USA. Pro Spojené státy připravila automobilka speciální verzi. Její dodávky první fleetovým zákazníkům začínají právě nyní.auto elektromobil Mitsubishi i video reklama Normal USA

Mitsubishi propaguje svůj elektromobil i v USA také chytrými reklamami. Hvězdou jedné z nich je město Normal ve státě Illinois, kde má Mitsubishi svou továrnu.

První elektromobil Mitsubishi i v USA obdržela nezisková organizace City CarShare v oblasti Bay Area kolem San Franciska. Založena byla v roce 2001 s cílem nabízet místním obyvatelům nové možnosti mobility, zejména v oblasti půjčování a sdílení aut.

City CarShare chce podle slov svého šéfa Ricka Hutchinsona mít až 50 % své flotily na alternativní paliva. Idea sdílení/půjčování aut nabývá v USA na síle, zabývají se jí desítky firem z nichž nejznámější je .

Mitsubishi i 2012 je prvním z několika pokročilých automobilů na alternativní pohon, které chce japonská automobilka uvést na severoamerický trh během následujících let. V polovině roku 2013 to bude další elektromobil, tentokrát založený na modelu Mirage.

Elektromobil Mitsubishi i bude od ledna k dispozici ve státech Kalifornie, Oregon, Washington a Havaj. Postupně se během roku rozšíří do celých Spojených států.

Do března 2012 chce Mitsubishi v USA prodat 1500 kusů elektromobilu i, do března 2013 pak zhruba 3000-5000 kusů. Koncem října měla firma jen z USA na 400 předobjednávek.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.