VIDEO: elektromobily Tesla Roadster a Model S vedle sebe

Jan Horčík - 16 Srpen 2011

Konečně! Automobilka plní tajné přání všech nadšenců do . Postavila vedle seve svůj sportovní elektrický a chystaný rodinný . Je to skvělá podívaná! auto elektromobil Tesla Roadster a Model S

Příběh Tesla Roadster se začal psát v roce 2003, kdy se Musk setkal se zástupci firmy AC Propulsion. Právě od nich Tesla Motors licencovala technologii elektrického pohonu.
foto: Youtube

Je o unikátní . Zatímco Tesla Model S, , který je na trhu od roku 2008, se brzy přestane vyrábět, Model S se naopak vyrábět začne. A to v mnohem větším měřítku než Roadster před ním.

Tesla Motors, americká firma jihoafrického podnikatele , si na Roadsteru vyzkoušela, že výzkum, vývoj a výroba elektrického auta je dnes možná. Od tehdy krachující koupila továrnu a začala plánovat výrobu nového modelu, rodinného elektrického sedanu Model S.

Ten má být na trhu už příští rok. Vyrábět se ho budou desítky tisíc kusů ročně. Bude stát minimálně 57 400 dolarů a jeho dojezd bude minimálně 260 km. Ten nejlepší a nejdražší model bude mít dojezd až 480 km. Pětimetrové čtyřdveřové budí respekt i na videu.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil