Toyota představila auto na vzduch

Jan Horčík - 26 Září 2011

si svého času na Hybridu získalo velkou pozornost. Ukazuje se, že jde pravděpodobně o nedostižný sen. Přesto aktuálně jedno takové předvedla - a hned s ním vytvořila rychlostní 129,2 km/h.auto na vzduch Toyota Ku:RIN

Toyota KU:RIN rozhodně není auto do běžného provozu
foto: integrityresports

Toyota KU:RIN je malé ve tvaru zvýrazňovače, do kterého se s obtížemi nasouká jeden Japonec. Vytvořila jej divize Toyota Industries Corp. která se zaměřuje na výrobu kompresorů pro klimatizaci v autech.

KU:RIN je auto 3,5 metru dlouhé, 0,8 metru široké. Rekord vznikl na testovací dráze Japonského automobilového výzkumného institutu (JARI) v prefektuře Ibaraki. Na konstrukci auta se podílel tým 40 techniků od prosince 2006.

Toyota Industries Corporation je největším světovým výrobcem konpresorů pro auta. Vyrobí jich každý rok na 20 milionů. O stlačeném vzduchu tedy tihle lidé něco vědí.

jsou auta, která v lidech vyvolávají něco čemu se odborně říká "strach z dojezdu", resp. jeho nedostatku. Z Toyota KU:RIN by vás v takovém případě musel jímat pekelný děs, protože auto má dojezd 3,2 km na jedno "naplnění".

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dojazd nie je niejak oslnivy, ale naznacuje, ze stlacenym vzduchom by sa dal nahradit zotrvacnik, ktory by sluzil na rozbeh a brzdenie auta. Dokonca nechapem, preco sa to nepouziva pre spalovacie motory uz velmi davno. Teda aspon pre osobne auta.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neni to zase tak prekvapive ze se to moc nepouziva.
Termodinamicke zakony neokecas. Takze nejaky ten problemek to sebou prinese. Jako treba co s teplem, kde ho sehnat, aby to nezamrzalo a aby to melo nejakou smysluplnou ucinnost no a tak podobne.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station