Top Gear vyhlásil jako auto roku plug-in hybrid Fisker Karma

Jan Horčík - 12 Leden 2012

Top Gear je dnes jedním z nejoblíbenějších motoristických magazínů na světě. Začal se vysílat už v roce 1977, opětovně v roce 2002. Moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May se stali ikonami. A tak si mohou dovolit vyhlásit každý rok i vlastní auta roku.Fisker Karma plug-in hybrid

Výroba plug-in hybridu Fisker Karma se po mnoha peripetiích minulý rok konečně rozeběhla a auta už se dočkaly první stovky zákazníků
foto: Fisker Automotive

Top Gear je automobilový, ale především zábavný pořad. Clarkson, Hammond ani May si neberou servítky a své hodnocení aut podřizují především právě faktoru zábavnosti.

Alternativní paliva, především čisté elektromobily, se u nich dosud nesetkala s velkým pochopením. Top Gear proslul svou kritikou Tesla Roadster, která vyústila dokonce v soudní spory.

Na druhou stranu, například vodíkové auto Honda FCX Clarity se od Hammonda dočkalo pochvaly s tím, že právě takhle by podle něj mohla vypadat budoucnost alternativních pohonů.

Pro rok 2011 si relativně nejklidnější z trojice moderátorů, James May, zvolil za osobní auto roku plug-in hybrid Fisker Karma. Líbí se mu stylovost, ale i kombinace spalovacího a elektrického motoru.

Pro úplnost, Hammond zvolil jako Top Gear auto roku 2011 BMW 1 série M, Clarkson zvolil české auto roku Range Rover Evoque, tajemný jezdec Stig si vybral unikátní sporťák BAC Mono a dopisovatel magazínu Tom Ford pak zvolil jedinečnou tříkolku Morgan 3Wheeler.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

České auto "Range Rover Evoque", asi nějaká nová česká automobilka....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

české AUTO ROKU...nie české auto

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online