Tesla svolává 90 000 elektromobilů Model S k opravě

Jan Horčík - 21 Listopad 2015

Téměř všechny elektromobily Tesla Model S, která kdy automobilka Tesla Motors od roku 2012 vyrobila, nyní svolává k opravě. Jde o "proaktivní" opatření kvůli možné závadě bezpečnostních pásů.Pro elektromobily Tesla Model S jde o první svolávání

Pro elektromobily Tesla Model S jde o první svolávání. V minulosti už ale musela Tesla stáhnout jiný svůj produkt: domácí nabíječku Wallbox
foto: Tesla Motors

Automobilka Tesla Motors aktuálně svým zákazníkům rozeslala email, ve kterém o dobrovolném svolávání vozidel Tesla Model S informuje.

"Tesla aktuálně v Evropě narazila na Model S, u které nebyl přední pás správně připevněn ke klínovému utahovači. Vozidlo se nezúčastnilo žádné nehody a nikdo nebyl zraněn. V případě nehody by ale takový bezpečnostní pás neposkytl plnou ochranu. My se v první řadě staráme o vaši bezpečnost."

Šlo o jediný vůz Model S u kterého Tesla tuto závadu zjistila. Mezitím jich stihla prověřit dalších 3000 a stejná závada se neobjevila. Nyní ale pro jistotu dobrovolně svolává všech 90 000 už vyrobených elektromobilů, aby u nich pás prověřila.

Akcie automobilky reagovaly na zprávu menším poklesem, který byl ovšem rychle vyrovnán. U automobilek - ani malých, ani těch největších, nejsou svolávání vozidel ničím výjimečným.

Tesla Motors
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Udělali to myslím moc chytře, pokud nabíjíte na superchargeru jsou tam technici kteří za pár minut provedou kontrolu bezpečnostních pásů. Šetří tím čas i peníze.

Ano, ale jen v Norsku. A to jen u tech nejintenzivneji navstevovanych..

---

heros

V téhle cenové kategorii je třeba si klienty hýčkat. Navíc každý se rád hojí a tak je prevence nutnost.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily