Robotický závoďák Audi RS 7 vyrazí na závodní dráhu

Jan Horčík - 16 Říjen 2014

S robotickými auty aktuálně experimentují všechny automobilky. Daimler, BMW a například i Tesla Motors chtějí již brzy na trhu představit alespoň částečně autonomní vozy. Audi představí 19. října na okruhu Hockenheimring zatím nejrychlejší robotické auto.auto robotické auto Audi RS 7

Robotické auto Audi RS 7 vyrazí na závodní dráhu už tuto neděli
foto: Audi

Robotické auto Audi RS 7 vyrazí na závodní okruh Hockenheimring v rámci německého finále závodů Touring Car Masters (DTM). Jedno kolo by vůz měl ujet pod dvě minuty a akcelerace dosáhne v některých okamžicích až 1,1 g.

Audi RS 7 nabízí výkon 560 koní a max. rychlost 305 km/h. Pětidveřové kupé je z velké části identické s produkčním modelem. Jediný rozdíl spočívá v tom, že systémy elektromechanického řízení, brzd, plynu a osmirychlostní převodovky tiptronic jsou ovládány zcela automaticky.

Nová technologická platforma využívá zpřesněné koordináty GPS pro dokonalou orientaci na trati s přesností na centimetry. Data jsou přenášena dvěma způsoby najednou: s pomocí WLAN signálu ve standardu automotive a vysokofrekvenčním rádiem.

Zároveň s tím jsou v reálném čase srovnávány záběry 3D kamery s informacemi o trati uloženými přímo v autě. Srovnání těchto snímků, resp. nalézání podobných vzorců například siluet budov za tratí a podobně pomáhá dále zpřesňovat polohu vozu.

Audi není v oblasti robotických aut žádným nováčkem. Už v roce 2010 udivilo svět svým bezpilotním vozem Audi TTS, kterému se podařilo dokončit závod Pikes Peak v americkém Coloradu.

Přímý přenos z jízdy robotického Audi RS 7 bude možné sledovat na webu www.audimedia.tv/en od 12.45 odpoledne dne 19. října 2014.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zpřesněné koordináty GPS :-) zajímavá fráze. Jedná se o signál GPS přepočítávaný pomocí pozemních referenčních stanic se známou polohou. Pomocí tohoto výpočtu lze pak skutečně zpřesnit určení polohy na cm. V geodézii se podobné záležitosti již nějaký ten pátek používají.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.