Prodej aut v Česku: alternativy s podílem 1,95 %

Jan Horčík - 06 Prosinec 2016

Od ledna do listopadu 2016 se v České republice prodalo zatím 237 780 nových osobních aut. Z toho 4634, tedy necelá 2 %, tvořily vozy s alternativním pohonem.auto na plyn Škoda Octavia G-TEC

Škoda Octavia G-TEC je jednoznačně nejprodávanějším vozem na alternativní palivo v Česku
foto: Škoda

Nejoblíbenější alternativou mezi českými řidiči je stlačený zemní plyn (). Do listopadu 2016 se prodalo cekem 2587 (1,09 %) aut s tímto pohonem. Vedoucí automobilkou je Škoda (2008) následovaná mateřským koncernem Volkswagen (404).

Druhou nejoblíbenější alternativou jsou hybridy s 1375 kusy (0,58 %). Tady je jasným lídrem Toyota (820) následovaná vlastní značkou Lexus (191). Třetí nejolíbenější alternativou je v Česku (446/0,19 %).

Tam je vedoucí automobilkou Opel (223), druhá je Dacia (134). Na posledním místě jsou mezi alternativami elektromobily se 219 kusy a podílem 0,09 %. Vede BMW (71), druhý je Nissan (61), třetí Tesla (50) a čtvrtý Volkswagen (29).

SDA
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyby to tak koncern myslel s metanem vážně... tak by to podobně jako u Opelů nacpali do 1.4Turbo a konečně by to někoho začalo zajímat. Kdo by si kupoval nějakou maloobjemovou atmosférickou j....u. Když už má někdo vztah k alternativnímu pohonu, trochu ho auta zajímají a dá si tu práci a najde si pořádnou ojetinu s pořádným motorem. U mě to vyhrála Mazda 6 2009-2012 s 2.5 MZR 125kW. Přestavba LPGTech a vstřikovače Dragon včetně elektronického přimazávání do přívodu plynu za 33 tis. a už se mi vrátila dvakrát. Spotřeba na plyn 8,6 litru dlouhodobě. To se to pak jezdí, když člověk nemusí myslet na to, kolik ho stojí každé šlápnutí na plyn:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

REGISTRACE TESLA v ČR
10/2016 = +8ks
11/2016 = +4ks

sda-cia.cz/repository-volnedostupna

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

KRAVINY!! zapoměli ste v tomto PR článku oddělit firemní a soukromou klientelu. CNG prodej titiž táhnou pouze firemní flotily. Běžný civilista kupuje jaksi LPG a Elektromobily z dovozu MOBILE.DE :))))))))))

SDA at si šádetrhne ;))

Prodeje novej aut jsou v ČR z cca 80 % na firmy a podniky, teprve zbylejch 20 % zakoupí lidé ze své kapsy.
Tento podíl může bejt u "eko" aut ale naprosto jinej.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá
Leave the oil in the soil and the coal in the hole.

hlvane LPG je tahounem v oblasti prestaveb a novych aut s LPG se tak proda minimum, casto se to vyplati finacne prestavbou i u toho noveho, cos zas neni v prodeji novych aut zapocteno, jednu dilnu kde delaji prestavby na LPG mam par kroku od baraku a denne tam maj nove auto, a takovejch dilen kde delaj prestavby na LPG budou desitky az stovky, ostatne v registru vozidel je prez 230 tisic aut se zapisem pohonu LPG

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak, statistiky rozhazuje fakt, že auta na CNG jsou z většiny už z výroby, zatímco většina LPG se přestavuje.
Celou statistiku navíc rozhazuje fakt, že Sǩoda (VW) nemá v současnosti jediný schopný motor, vhodný na přestavbu na LPG (leda koupit G-Tec a předělat ho z CNG na LPG, ale to by byl drahý špás).

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group