Praha elektromobilní vyhlásila vítěze soutěže pro střední školy

redakce - 05 Prosinec 2011

předala ceny vítězům soutěže pro střední školy na téma „Zapojení alternativních pohonů do městské dopravy“. Celkovým vítězem se stal Jan Syruček ze SPŠST Panská s prací zabývající se možností vytvoření veřejné sítě elektrokol v Praze.Praha elektromobilní elektromobily

V rámci projektu Praha elektromobilní už v hlavním městě České republiky jezdí několik elektromobilů.
foto: Hybrid.cz

Soutěž spočívala v napsání studie o délce 15-20 stran na téma „Zapojení alternativních pohonů do městské dopravy“. Téma mohli studenti zpracovávat samostatně nebo s vedením učitelů, většina z nich využila druhou možnost. Vítěz soutěže získal , další čtyři nejlepší se mohou těšit z .

„Soutěží jsme se pokusili oslovit s tématem mladší generaci,“ říká Jana Hrstková, vedoucí oddělení energetiky odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.

„Ukazuje se, že podobné snahy mají význam a že studenti se o elektromobilitu a nové technologie v dopravě zajímají. Sama jsem byla překvapená vysokou kvalitou soutěžních prací,“ dodává.

Vítězem soutěže se stal Jan Syruček ze SPŠST Panská, který napsal studii o možnosti vytvoření veřejné sítě půjčoven elektrokol v Praze. “Pokusil jsem se vypracovat reálný projekt, u kterého jsem vycházel z již fungujících sítí půjčoven kol v Evropě. Protože má Praha zcela jiný terén než třeba Paříž, tak jsem přišel s myšlenkou využití ,“ řekl o své práci Jan Syruček.

Překvapením soutěže byla práce teprve patnáctiletého Jana Wijnhorsta z Gymnázia Profesora Jana Patočky, který psal o dopadech vlivu silničního provozu na život obyvatel v hlavním městě. Wijnhorst se umístil na celkovém druhém místě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý deň. Bola by možnosť získať kontakt na paní Janu HRSTKOVU - ved. oddelenia energetiky odboru ochrany u hl.mesta Prahy? Vopred ďakujem.
Dr.M.P.


e-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.