Praha zase o něco více elektromobilní

Včera u příležitosti otevření první pražské skutečně rychlonabíjecí stanice pro elektromobily došlo ještě k jedné zajímavé události. V rámci projektu Praha elektromobilní předala společnost i4wifi a.s. jedenáct elektrických skútrů zástupcům jedenácti městských částí.  
foto: Hybrid.cz

Elektroskútry s dojezdem kolem 50 km zapůjčila firma i4wifi na 2 měsíce zdarma, aby si mohli úředníci vyzkoušet elektromobilitu v praxi. Ihned potom, co došlo k předání klíčků z rukou zástupkyně pražského magistrátu, začaly se skútry s tichostí sobě vlastní rozjíždět do svých nových domovů.

Tomáš Studeník ze společnosti TILI Czech Republic, která projekt Praha elektromobilní koordinuje, prozradil, že celá akce nemá za cíl pouze seznámení s elektroskútry, ale díky pravidelnému reportování dočasných uživatelů se budou také sbírat data, jejichž následné vyhodnocení bude zajímavé.

Za naši redakci dáváme palec nahoru, protože právě osobní setkání s elektromobilitou může přinést svěží vánek na jednání zastupitelů a ostatních úředníků, kteří drží v ruce budoucnost hlavního města.

4 Comments on “Praha zase o něco více elektromobilní”

 1. Na ty LiFecka podle me uz
  Na ty LiFecka podle me uz neujedes zas tak o moc vic. Realne je to tak kolem 70km. Samozrejme podle stylu jizdy. Da se ujet i pres 80km. To mam prakticky podlozeny. Ono totiz mit voltmetr na pulce znamena, ze uz mas spis vybito 😉 Ale zalezi dost na vaze ridice. Ja mam tak 85kg, takze pokud vazis min, tak dojedes jeste o nejaky ten kilometr dal.

  1. Skútry mají lithium, ale
   Skútry mají lithium, ale jen v tomto dojezdu, aby nebyly drahé a MČ si je pak případně mohly dovolit je odkoupit, toť vše 😉 Každopádně jsou na jiné váze a provozních vlastnostech, než by byly při stejném dojezdu s olovem…

   Případně se ozvěte do i4Wifi, řeknou vám více 😉

Napsat komentář