Nová generace Volkswagen Golf? Elektromobil i hybrid

Jan Horčík - 14 Prosinec 2009

Šéf výzkumu a vývoje automobilky Volkswagen Ulrich Hackenberg řekl magazínu Autocar.co.uk, že další, už sedmá generace Golfu, bude k dispozici jako hybrid i čistý elektromobil. Na autosalonu v Los Angeles redaktorům doslova řekl: "Řešíme teď právě hybridní verzi kompaktního auta pro Evropu, kterým bude Golf, který se představí také jako elektrombil."  

Volkswagen Golf mk7

Hackenberg dále dodal, že by docela dobře mohlo jít o diesel-hybrid, kteroužto technologii automobilka představila u modelu Volkswagen Up Lite. Zároveň uznal, že se těžko někdy dočkáme hybridů od značek Lamborghini nebo Bentley, které pod VW patří, nicméně docela dobře možné jsou podle něj elektromobily od těchto výrobců někdy v budoucnosti.

"Supersporty musí nutně být plně elektrické, podobně jako náš koncept Audi e-Tron, "řekl Hackenberg. Logicky tedy všechno závisí na dalším vývoji technologie pokročilých baterií a dalším snižování hmotnosti.

Není bez zajímavosti si připomenout, že Volkswagen vyráběl čisté elektromobily, dokonce konkrétně Golfy, už před 25 lety! Jednalo se o model Volkswagen Golf CityStromer, který je dodnes k vidění zejména mezi elektromobilovými nadšenci.

Autocar.co.uk, green.Autoblog, foto: Volkswagen/AutoExpress
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station