Morgan LifeCar - ekologické umělecké dílo

Jan Horčík - 20 Únor 2008

Morgan Motor Company je malá britská automobilka založená v roce 1909, která se zabývá ruční výrobou unikátních sportovních vozů. Ty až doposud nebyly spojován s ekologickým provozem. Řada výrobců si však dopady na životní prostředí uvědomuje a Morgan není výjimkou. Na Ženevském autosalonu už letos v březnu proto odhalí funkční prototyp svého sportovního ZEV (automobilu s nulovými emisemi) s názvem Morgan LifeCar.

Morgan LifeCar

Jedná se o sportovní vůz s dojezdem až 320 km, vysokou akcelerací výkonem. Jako pohon mu poslouží vodíkové palivové články (co to je?), které budou pohánět čtyři elektromotory umístěné přímo v kolech. Zároveň samozřejmě Morgan LifeCar využije technologie regenerativního brzdění a dalších pokročilých technologií snižujících hmotnost i spotřebu.

Morgan LifeCar

Karoserie vychází z Morgan Aero 8, ale zjevně je tvarována směrem k moderním až futuristickým křivkám, které dokonale ladí se zcela novou architekturou pohonu.

Morgan LifeCar

Morgan na projektu spolupracuje s celou řadou dalších společností - Oscar Automotive, QinetiQ, Linde AG, ale také univerzitami v Cranfieldu a Oxfordu. Jedno je jisté: tenhle krasavec určitě nebude levný. Ostatně, proč by měl?

Morgan LifeCar

Morgan Motors, tip: daniel mrázek
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily