Mission Motors představuje elektromotorku Mission R

Jan Horčík - 05 Listopad 2010

Na americké automobilové výstavě představila společnost komponenty pro a / v rámci nové divize MisionEVT. Zároveň představila na svém webu také nový Mission R, nástupce úspěšného .   
elektromotocykly Mission Motors Mission R

Mission Motors, mladý kalifornský start-up ze , se dnes pyšní "nejpokročilejšími elektrickými motorkami na světě". Elektromotorka Mission One se úspěšně zúčastnila závodu (4. místo v třídě PRO) a na solné planine vytvořila rychlostní okamžitou rychlostí dosahující 257,7 km/h.

elektromotocykly Mission Motors Bonneville

Divize MissionEVT bude dodávat kompletní elektrické pohonné systémy. A to včetně energetických skladovacích systémů, a samozřejmě řídícího softwaru. Divize nabídne také inženýrské a integrační služby. "Mission Motors má za sebou obrovské inovace v oblasti elektrického pohonu," komentoval novou divizi šéf firmy Jit Bhattacharya. Dodal, že komponenty jsou velmi modulární a mohou pracovat jak v , tak .

elektromotocykly MissionEVT elektromotor

momentálně stále ještě není v prodeji, nicméně lze si ji předobjednat. Cena je úctyhodných 68 995 dolarů před daňovými úlevami. První kousky mají být dodány ve 2. čtvrtletí 2011. V polovině letošního roku se firmě podařilo získat další investiční kapitál, nicméně začátkem roku odešel z firmy původní šéf a zakladatel Forrest North. Novým CEO je Jit Bhattacharya.

Mission Motors prozatím ukázali světu pouze jedinou fotografii - navíc ještě siluetu - Mission R. Proti Mission One je však vidět několik rozdílů - sedlo, spodní hrana a další částí motocyklu jsou odlišné. Písmeno "R" v motocyklovém světě obvykle znamená "race" čili "závody", takže lze úspěšně předpokládat, že Mission R je stavěna přímo pro závodní dráhu.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil