Mercedes-Benz a Renault společně vymyslí malé auto

Jan Horčík - 26 Listopad 2009

Podle magazínu Autocar.co.uk budou německá automobilka a francouzský spolupracovat na vývoji a výrobě nového malého automobilu. Jeho základem bude modulární podvozek a dvě řady motorů. Auto se má stát novým základem pro modely a nové řady městských automobilů Renault.  
Renault Twizy a Smart ForTwo

Podvozek bude mít motor usmítěný vzadu s pohonem na zadní kola a v současné době už se jím zabývají konstruktéři . Prvního praktického využití se dočká v novém modelu v roce 2013 a později v náhradě za tento model, která se má objevit rok poté. Součástí dohody jsou údajně také elektrické verze automobilů.

Renault využije lehce pozměněnou verzi podvozku u a čtyřdveřového . Obě automobilky chtějí sdílet i motory. Mercedes nabídne Renaultu tříválce se stop&start systémem. Později chtějí obě automobilky vyvinout čtyřválec s objemem pod 1,8l pro využití ve výkonnějších verzích Smart Fortwo, třídách A a B a také dalších generacích , , Modus, a Scenic.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vykonnejsi Smart Fortwo s 1,8 motorem? To chcou, aby to i litalo?


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil