Mission Motors prý zkrachovali kvůli Apple

Jan Horčík - 09 Listopad 2015

Smutný konec potkal kalifornského výrobce elektromotorek, později elektrických pohonů, společnost Mission Motors. Většinu jeho inženýřského týmu přebral Apple.auto elektromotorka elektrický motocykl Mission Motors

Nahá kráska - elektromotorka Mission R
foto: Mission Motors

Společnost Mission Motors fungovala v kalifornském San Francisku už od roku 2007. Jejím cílem bylo vyrábět výkonné elektrické motorky. K tomu se sice částečně dostala, ale nikdy nedokázala své motocykly uvést na trh.

ZAJÍMAVOST: Mission Motors pomohli vyvíjet elektromotorku Harley-Davidson LiveWire

Podle svého zakladatele Dereka Kaufmana měla firma tým extrémně zkušených inženýrů se zaměřením na elektropohon. Už minulý podzim ale šest z nich přetáhla společnost Apple.

Podobně dnes Apple přetahuje zkušené zaměstnance z Tesla Motors i jiných firem. Elon Musk dokonce říká o Apple, že je to "pohřebiště lidí, které vyhodili z Tesly".

Apple také najímá také experty na robotiku a další profesionály. De-facto tim potvrzuje, že v rámci tajného projektu Titan pracuje na vlastním elektromobilu.

Svádět nicméně vinu za krach firmy na Apple není podle našeho názoru tak docela fér. Mission Motorcycles dlouhodobě nedokázali ze svých znalostí a produktů udělat profitabilní byznys.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?