Elon Musk: Apple je pohřebiště lidí, které jsme vyhodili z Tesly

Mezi společnostmi Apple a Tesla Motors probíhá už nějakou dobu válka o zaměstnance. A protože šéf Tesly se nebojí věci říkat naplno, rozhořela se aktuálně nová mediální kauza.

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors a vesmírné společnosti SpaceX, se nebojí říkat své názory nahlas. Třeba o palivových článcích říká, že je to kravina.
foto: Tesla Club Belgium

Elon Musk nedávno v rozhovoru pro německý deník Handelsblatt prohlásil:

„Apple najímá lidi, které jsme my [Tesla] vyhodili. Vždycky Applu v nadsázce říkáme ‚Tesla pohřebiště‘. Když to nezvládnete u nás, jdete pracovat do Applu. Opravdu.“

Že Apple pracuje na elektromobilu a pomáhají mu přitom bývalí zaměstnanci Tesla Motors je dnes už tak nějak veřejným tajemstvím. Zmínka o „pohřebišti“ ovšem řadu lidí poněkud nadzvedla.

Elon Musk proto musel na svém Twitteru vysvětlovat, že to není tak, že by Apple nenáviděl. „Je to skvělá společnost se spoustou talentovaných lidí. Miluju její produkty a jsem rád, že dělají elektromobil.“

26 Comments on “Elon Musk: Apple je pohřebiště lidí, které jsme vyhodili z Tesly”

 1. Zadny zamestnanec nema
  Zadny zamestnanec nema zaruku prace az do duchodu a zadny zamestnavatel nema zaruku ze zamestnanec zustane az do duchodu. Proste obe strany se muzou svobodne rozhodnout. Kdyz nekdo prejde od Tesly k Applu, je to OK. A kdyz nekdo prejde od Applu k Tesle, taky OK. Nechapu proc se to pere na verejnosti.
  Pokud obe firmy popostrci EV kupredu, at si vymenuji know-how fluktuaci zamestnancu mezi sebou. Je to prospesne. Hlavne at se vzajemne nepovrazdi.

  1. Občas se i v Českých
   Občas se i v Českých mediích dozvíme o „vyhoření“ špičkových vzdělanců ve špičkových firmách a špičkových oborech. V ČR a SR je to zatím řidký případ. Zde je spíše uložení těchto do politiky a do jiných oborů kterým nerozumí, a tudíž nepřekáží. Ve vyspělém technickém světě není problém v profesním angažování Německých profesních kapacit v příbuzných oborech v Brazílii nebo Argentině, a Britů v Austrálii. Je zajímavé kolik špičkových vývojových pracovníků z Itálie, Francie a Španělska pracuje dlouhodobě v Pobaltských republikách.

 2. Fandím Elonu Muskovi,a je
  Fandím Elonu Muskovi,a je dobře, že dokáže zásobovat konkurenci svým „vzdělaným “ odpadem! Nemyslím si, že Apple neměl před Teslou své vzdělance. Je škoda, že se toto neděje i v ČR a SR. Dovedete si představit zájem o „opotřebované“ vzdělance z Agrofertu v jiných stejně progresivních Českých a Slovenských firmách.

 3. Trochu smyslu pro nadsázku,
  Trochu smyslu pro nadsázku, ironii a humor by Vam neuskodilo. Krome toho jsou tyhle věty vytrzne z kontextu a z celkového rozhovoru vyznivaji podstatne jinak. Nazyvat E.Muska namyslenym hlupakem..no comment…říká to spis hodne o Vas, Vasi neinformovanosti a neznalosti jeho filosofie a stylu jednani a podnikani…..

  1. Nema cenu reagovat na
   Nema cenu reagovat na zavistlive ubohe osocovanie. Karotka zjavne nedokazal ani stotinu toho, co Elon (inak by sme o nom rozhodne uz poculi), tak si otiera hubu o jedneho z mala geniov a vizionarov, ktori su navyse napodiv celkom normalny, nenamysleni a rozhodne vselico ine, len nie hlupi.

        1. nevytykali nedavno nahodou
         nevytykali nedavno nahodou to same i tobe? 😀

        2. Ne, ja jsem se vzdycky
         Ne, ja jsem se vzdycky slusne podepsal, narozdil od jinych

    1. Je už dávno dokázáno,
     Je už dávno dokázáno, že od jisté výše platu pro lidi přestává finanční ohodnocení mít význam a začínají zohledňovat jiné faktory, jako smysluplnost práce, osobní ohodnocení, podniková filosofie, vize atd.
     Tesla má jasnou a silnou vizi a velký inovační drive. Apple nic takového nemá. To že uvažuje o vlastním autě (ale sám ho vyrábět nebude, najme si na to externího výrobce), není dostatečná motivace, aby přetáhla opravdu geniální mozky od Tesly. Jakou vizi má Apple?

        1. Ano, všichni víme, že
         Ano, všichni víme, že Apple plánuje elektrické auto (aneb projekt Titan)… Znovu tě ale žádám o sepsání té vize 😉

        2. Panove kazdy projekt ma
         Panove kazdy projekt ma vizi. Pokud o tom nevite, zaplatte si nejake skoleni.

        3. Jistě, např. aby se co
         Jistě, např. aby se co nejvíc prodával. Takovou vizi má naprosto každý. Ale to není vůbec vize, o které tady mluvím.
         Vize Tesly má mnohem hlubší podobu – mimo jiné zbavit osobní dopravu spalovacích motorů a v konečném důsledku i s pomocí dalších Muskových projektů předělat veškerou lidskou činnost jen na elektřinu z OZE.

         Nic takového u Applu nevidím ani v náznaku.

        4. No to jsi ale nerekl nic
         No to jsi ale nerekl nic noveho. O tom se tu na Hybridu pise uz dlouho jestli sis nevsiml. Nas ale zajima ta vize o ktere blabolis.

Napsat komentář