Apple Auto: robotický elektromobil už za čtyři roky?

Elektromobil Canoo Lifestyle Vehicle má jít na trh už příští rok s dojezdem 400 km, sedmi místy a futuristickým designem. Podobným směrem jde u svého elektromobilu údajně také Apple. foto: Canoo
Elektromobil Canoo Lifestyle Vehicle má jít na trh už příští rok s dojezdem 400 km, sedmi místy a futuristickým designem. Podobným směrem jde u svého elektromobilu údajně také Apple. foto: Canoo

Pojem „Apple auto“ či iCar je něco, o čem se mluví už od roku 2014. Tehdy údajně začal Apple na projektu pracovat. Procházel ale turbulentním vývojem. Teď to vypadá, že se opět něco děje.

Podle magazínu Bloomberg Apple urychluje práce na vývoji vlastního auta. Půjde o plně robotický elektromobil, který by mohl jít na trh už začátkem roku 2025. Apple údajně sledoval několik let dvě možné cesty: auto s omezenými možnostmi autonomního řízení, podobné ostatním dnešním modelům aut. A za druhé, auto schopné plně autonomního řízení, které dnes zatím žádná automobilka, navzdory slibům Elona Muska a Tesly, nenabízí. Waymo od Alphabet/Google se tam alespoň blíží.

ZAJÍMAVOST: Apple údajně jedná o továrně na baterie a nabírá zkušená jména

Nově se vedoucím projektu Apple auta stal Kevin Lynch, který předtím pracoval na softwaru Apple Watch. Ten rozhodl, že hlavním zaměřením bude druhá cesta: plně robotické auto. Je to logický krok, na nic menšího dnes nemá cenu cílit.

Co se týká designu auta, Apple údajně uvažuje o podobném vzhledu, jaký představil start-up Canoo v modelu Lifestyle Vehicle, viz. úvodní obrázek (s Canoo už spolupracuje např. i Hyundai). Pasažéři sedí v autě podélně čelem k sobě. Apple údajně vyvinul pro plně robotické řízení svůj vlastní, extrémně výkonný procesor a senzory.

Jeden komentář u “Apple Auto: robotický elektromobil už za čtyři roky?”

  1. ak výrobca mobilov (teda najmä SW) plánuje vyrábať niečo ďalšie, mne to natíska myšlienku – ako často bude treba výroboknahrádzať, pretože danýSW bude už neschopný inovácie.
    pripomínam eko aktivistom prečo sa nepripútajú k bránam, prečo neprotestujú pred kamennými obchodmi, prečo nežiadajú „komisiu“ aby zakročila?
    asi preto, že „cirkulárna ekoknommika“ nie je zelený nezmysel!

Napsat komentář