Harley-Davidson představil elektrickou motorku Livewire

auto elektromotorka Harley-Davidson LiveWire elektrická motorka

Že elektromotorky dosáhly bodu zvratu poznáte podle toho, že už je vyrábí i Harley-Davidson. Legendání továrna z Milwaukee představila elektrickou motorku Livewire aby ukázala, že dokáže držet krok s dobou.

Elektrická motorka Harley-Davidson Livewire
foto: Harley-Davidson

Project Livewire je název celého nového turné, které Harley-Davidson se svou první (a zcela jistě ne poslední) elektrickou motorkou podniká po celých Spojených státech. Chce si totiž nejprve ověřit reakce spotřebitelů.

Harley-Davidson Livewire Harley-Davidson Livewire Harley-Davidson Livewire

Trasa turné vede přes 30 dealerů na legendární silnici Route 66. Někteří návštěvníci údajně dokonce dostanou možnost si elektromotorku projet. V roce 2015 by se Project Livewire měl dostat do Kanady a Evropy!

Konkrétní specifikace nové elektromotorky Harley-Davidson jsou zatím poměrně strohé. Výkon 74 koní, krouťák 70 Nm a max. rychlost 150 km/h. Lithium-iontová baterie dává motorce dojezd 85 km, což už je dnes poměrně značně slabá hodnota.

Z 220V zásuvky se baterie dobije během 3,5 hodiny. Za předpokladu, že je motocykl vybaven 3,3kW nabíječkou by to značilo kapacitu 10 kWh. Spíš slabší parametry ukazují, že Harley-Davidson si chce na Livewire skutečně jen ověřit zájem.I tak ale tento krok vítáme. Je to důkaz toho, že elektromotorky jsou cesta kupředu.

Harley-Davidson

Jeden komentář u “Harley-Davidson představil elektrickou motorku Livewire”

Napsat komentář