Continental představuje pneumatiky pro elektromobily

Jan Horčík - 13 Leden 2012

Continental představuje nové šetrné Conti.eContract určené přímo pro . Jako prototyp jsou k vidění mezinárodním autosalonu v Hannoveru v roce 2011. V prodeji budou od letošního roku.auto šetrné pneumatiky Continental

Nové úzké šetrné pneumatiky jsou určeny primárně pro elektromobily, kterým by mohly pomoct zvýšit dojezd
foto: Continental

Continental na nových pneumatikách pracoval s předními automobilkami. Pneumatiky mají nové rozměry - např. větší vnější průměr 195/55R20, namísto tradičních 205/55R16. Výsledkem je výrazně nižší valivý odpor.

Pružnější materiál znamená také menší ztrátu energie na nerovném povrchu. Samozřejmě byly zachovány veškeré bezpečnostní charakteristiky tak, aby bezpečnost provozu nebyla snížena.

Nové šetrné pneumatiky Continental Conti.eContract s nízkým valivým odporem ponesou logo "BLUECO".

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestli tato pneumatika prodlouží dojezd, pak patří v první řadě na spalovací auta, kde ušetří majiteli mnohem víc. V elektromobilu mne kilometr stojí necelých 50 haléřů ve spalováku přes 2 koruny. Kdyby zrovna prodloužila dojezd o 5% tak mi to v praxi neumožní najednou používat elektromobil na dlouhé trasy. Za svoji životnost (počítám 40 000 km) by mi ušetřila do 1000Kč, ale ve spalováku 5% pokles spotřeby může znamenat úsporu 4000Kč na palivu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to franta:

taky si rikam, kdyz by byla pravda, mensi odpor tj. vyssi dojezd, proc toto neudelali driv? Preci jenom, to jsou vlastnosti co potrebuje i benzinak...

Mala ukazka molochu, velke firmy maji byt rozbity co 60 let. Ne nadarmo existovali do cca 1900 v USA antimonopolni zakony co se tvrte vyzadovali nez je zrusili ci vykastrovali.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% online
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?

Newsletter