Bosch zvažuje investici €20 mld. do výroby bateriových článků

Jan Horčík - 18 Prosinec 2017

Baterie jako ropa 21. století? Poptávka po bateriích se rok od roku zvyšuje a výrobci musí reagovat. Nejnověji uvažuje o obří investici Bosch.auto Bosch logo

Právě budovaná gigatovárna Tesla má mít po svém dokončení výrobní výkon 150 GWh ročně
foto: Bosch

Volkmar Denner, šéf oddělení automotive společnosti Bosch, aktuálně pro německý list Handelsblatt řekl, že Bosch investuje do elektromobility už léta a velmi široce. "V roce 2018 se rozhodneme, zda začneme vyrábět bateriové články," dodal.

Bosch je dnes největším dodavatelem komponent pro automobilový průmysl. Samotné bateriové články ale zatím nevyrábí - tam jsou premianty Panasonic, LG Chem, BYD, Samsung SDI a několik dalších.

To by se v následujících letech mohlo změnit. Pokud by se Bosch k investici rozhoupal, mohla by mít objem až 20 miliard eur. Cílem by bylo postavit 200 GWh výrobních kapacit do roku 2030.

Toto číslo Bosch podle Dennera vyvozuje z toho, že firma chce mít v tu dobu alespoň 20% podíl na trhu. A očekávaná výrobní kapacita za 13 let je 1000 GWh.

Před dvěma lety koupil Bosch kalifornskou společnost Seeo. Ta se zabývá vývojem solid-state baterií (s pevným elektrolytem). Podle Dennera dává pro Bosch smysl začít vyrábět právě tuto novou generaci baterií.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Baterie jako ropa 21. století? to je volaké úchylné?? :)

Obrázek uživatele Kuk

Ja slyšel že ropou 21. století jsou prej data. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil