BMW: Čína se stane největším trhem s elektromobily

Jan Horčík - 03 Červenec 2014

Karsten Engel, šéf bavorské automobilky BMW v Číně, pro magazín Bloomberg prohlásil, že Čína se brzy stane největším trhem s elektromobily. Přispěje k tomu především větší nabídka a důraz tamní vlády na snížení znečištění ovzduší.auto elektromobil BMW i3 Asie

Elektromobil BMW i3 má namířeno do Asie, především do Číny
foto: BMW

Oblíbenost elektrických aut (ať už hybridů, elektromobilů nebo plug-in hybridů) zatím v Číně výrazně pokulhává. A to i přesto, že tamní vláda i jednotlivá města nabízejí na nákup elektromobilů i hybridů obrovské dotace.

Čínská města se posledních pár let dusí pod tlustou pokrývkou smogu. Není divu, vždyť Čína se stala největším automobilovým trhem světa. Největší evropské i americké automobilky tam dnes mají jedno ze svých hlavních odbytišť.

Z výše uvedeného není těžké odvodit, že dříve či později zájem Číňanů o elektromobily, resp. elektrická auta obecně, musí růst. BMW není jediná automobilka, která si je toho vědoma. chce do roku 2018 v Číně uvést 15 elektrifikovaných modelů (tedy i hybridů). už do Číny oficiálně dováží svůj .

Automobilka BMW začne svůj městský elektromobil BMW i3 prodávat v Číně během letošního září. Koncem roku by tam měla uvést také sportovní plug-in hybrid BMW i8. Očekává nicméně, že během letošního roku tam prodá max. 1000 kusů elektromobilu i3.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily