Autosalon Ženeva 2012: Toyota předvede několik premiér

redakce - 13 Únor 2012

Toyota si na autosalon Ženeva 2012 připravila několik evropských i světových premiér. Např. Yaris Hybrid (Prius c) – první plně hybridní model v evropské třídě malých vozů. Koncept FT-Bh, jenž je ukázkou komplexního přístupu ke snižování emisí u kompaktního cenově dostupného vozidla určeného do města. A další.auto plug-in hybrid Toyota NS4 autosalon Ženeva 2012

Toyota NS4 je koncept nového plug-in hybridu, kteýr nápadně připomíná auto na vodík v podobě
foto: Toyota

Na 82. ročníku ženevského autosalonu uvidí návštěvníci další fázi omlazování produktové nabídky automobilky Toyota, včetně nové dávky emocí v podobě modelu GT 86, a stejně tak rozšíření technologie plně hybridního pohonu do dalších automobilových tříd.

Toyota Yaris Hybrid

Yaris Hybrid, který se představí ve světové premiéře, přinese do třídy malých vozů velkou dávku inovací. Model přiblíží technologii pohonu Toyota Hybrid Synergy Drive® širšímu spektru zákazníků a představí se jako cenově nejdostupnější vůz s plně hybridním pohonem na evropském trhu.

auto hybridy Toyota Yaris Hybrid

Model s nejnižší hladinou emisí ve své třídě spojuje hladce fungující tichý pohon s výtečnou agilitou při jízdách ve městě a co nejprostornějším interiérem při zachování kompaktních vnějších rozměrů.

Koncept FT-Bh

Koncept FT-Bh, rovněž představený ve světové premiéře, zhmotňuje studii ultralehkého vozu s plně hybridním pohonem, zkonstruovaný s cílem dosáhnout nízkých emisí při zachování cenově dostupné výrobní platformy.

Při návrhu koncepce se uplatnily principy a myšlenky zavrhující neobvyklé a drahé materiály či složité postupy, s preferencí pouze těch, které se v automobilovém průmyslu běžně používají.

GT 86

Netrpělivě očekávaný model Toyoty GT 86, představený v evropské premiéře, se dostane na evropské trhy letos v létě. Nejnovější sportovní model od Toyoty přináší zákazníkům přímočarost, radost a atraktivní řidičské zážitky za rozumnou cenu.

Koncepty TOYOTA NS4 a FCV-R

V evropské premiéře se představí koncepty TOYOTA NS4 a FCV-R. TOYOTA NS4 je příští generací hybridního vozu s technologií Plug-in (PHEV), který je odpovědí na poptávku zákazníků po vyšší přidané hodnotě v oblasti hybridního pohonu v podobě pokrokového designu, propracovaného uspokojení smyslových zážitků a vyššího zapojení do řízení vozu.

Koncept FCV-R zhmotňuje další krok Toyoty na cestě k sériově vyráběným vozům na vodík, s cílem uvést do roku 2015 nový sedan poháněný palivovými články (FCV).

TOYOTA diji

Na tokijském autosalonu 2011 dříve označován jako Fun-Vii. Představuje možnosti maximálního přizpůsobení uživateli. V Ženevě se rovněž ukáže v evropské premiéře.

auto elektromobil Toyota Diji

Celý povrch vozidla, tedy karoserie i interiér, je pojat jako zobrazovací plocha umožňující řidiči dle libosti volit barvu karoserie i zobrazovaný obsah. Zobrazování textů a informací není o nic složitější než stažení aplikace.

TOYOTA diji kromě toho dokáže navazovat spojení s okolními vozidly a infrastrukturou, a tak nabídnout požitek z ryzí on-line jízdy.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.