Toyota

Jan Horčík - 23 Prosinec 2006

Toyota logo

- oficiální stránky www.toyota.com
- české stránky www.toyota.cz

Toyota Motor Corporation je dnes druhým největším výrobcem automobilů na světě. Japonská mezinárodní společnosti vyrábí osobní automobily, nákladní automobily, autobusy i roboty. Podle zisku se jedná o jedná o osmou největší společnost na světě. Hlavní sídlo automobilky Toyota se nachází ve městě Toyota, prefektura Aichi.

Historie

Historie automobilky Toyota se datuje k roku 1933, kdy ji založil Kiichiro Toyoda. Jednalo se o sesterskou společnost výrobní společnosti Toyota Industries Corporation (dříve nazývan Toyoda Automatic Loom Works, Ltd.), která vznikla už roku 1926.

V roce 1935 vyrobila první osobní vůz Model A1 a o něco později ve stejném roce také první nákladní automobil G1. Kromě automobilového průmyslu se však Toyota i nadále věnuje také textilnímu průmyslu, vyrábí vlastní tkalcovské stavy a šicí stroje. Věnuje se také biotechnologiím a finančním službám.

Současnost

V roce 2005 vyrobila Toyota (i s pobočkou Daihatsu Motor Company, kterou z poloviny vlastní) na 8,54 milionu aut. Dnes má Toyota přibližně 264 000 zaměstnanců po celém světě a patří mezi přední výrobce automobilů. Zároveň se nebojí zavádět progresivní technologie a jednoznačně patří k lídrům mezi těmi, kdo využívají alternativní pohon a paliva.

V současné době nabízí několik desítek různých modelů automobilů ve všech třídách. Kromě značky Toyota vlastní také značky Scion a Lexus. Její model Toyota Prius patří k nejprodávanějším hybridním automobilům na světě. První model automobilu Toyota Prius byl uveden na trh v roce 1997, dodnes se objevily tři modely (NHW10, NHW11, NHW20).

Toyota je zásadním způsobem přítomna také v České republice. Ve spolupráci s francouzskými automobilkami Peugeot a Citroen vybudovala v Kolíně továrnu Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech.

Budoucnost

V roce 2010 hodlá Toyota uvést na trh populární minivan Toyota Sienna v hybridní verzi. Do roku 2030 pak hodlá automobilka mít v nabídce všechny modely také v hybridním provedení (Hybrid Synergy Drive).

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Můžeme být jenom rádi že prestižní automobilka dává do budoucnosti takovouto naději a pohladí to na duši,a budeme moci o trošičku lépe dýchati,když vyprovokuje další firmy v rozvoji a investování do jiné výroby než na jakou je svět zvyklý.Jde o to a konzervativci ,zpátečníci a škarohlídi to prognózují,že zajetá konkurence na společný trh ,,štiku"mezi sebe nepustí.To by naznačovalo že globální trh je škodlivý a to přece nikdo s výhledem do budoucnosti nechce.V krajním případě by se filiálky musely zřizovat někde u polárního kruhu,neho na Sibiři,Kamčatce a kdoví kde.A to také nechceme.Spozdravem J.C.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily