Zemětřešení v Japonsku: Toyota, Honda, Nissan i další přerušily výrobu

, resp. jeho severovýchodní pobřeží, zasáhlo 11. března ničivé zemětřesení a následná vlna tsunami. Škody jsou do desítek miliard dolarů. V této oblasti působí také několik automobilek včetně , či . Všechny přerušily výrobu v celkem 22 továrnách.   

V současné době samozřejmě nikdo v místě postiženém zemětřesením a tsunami neřeší primárně otázku automobilových továren. Samotné automobilky však byly katastrofou přímo či nepřímo zasaženy, a tak informují o pozastavení činnosti v celkem 22 továrnách Honda, Toyota, a Nissan.

Není jasné, zda to bude mít nějaký vliv na výrobu jako je nebo hybridních aut typu či nového .

Toyota ve své tiskové zprávě píše, že přikládá nejvyšší prioritu podpoře záchranných operací v zasažených oblastech a zajištění bezpečnosti všech členů týmů, zaměstnanců v podpůrných výrobních provozech i všech jejich dodavatelů – včetně jejich rodinných příslušníků.

Ve dnech od 14. do 16. března bude výroba v Japonsku v Toyota pozastavena. Tato třídenní výrobní přestávka nebude mít podle tiskové zprávy v případě Toyota sama o sobě žádný bezprostřední vliv na dodávky vozů a náhradních dílů do Evropy.

Vyjádření prezidenta společnosti Toyota Motor Corp., pana Akio Toyody všem, kteří byli postiženi zemětřesením v oblasti Tóhoku:

“Modlím se za všechny, kteří přišli o život 11. března při zemětřesení v oblasti Tóhoku a dozvucích této katastrofy. Soucítím se všemi přeživšími i jejich rodinami. Postižený region není pouze jednou z našich výrobních základen; mezi subjekty přímo zasažené touto katastrofou patří i naši prodejci, dodavatelé a celá řada dalších partnerů. Záchrana životů je prioritou číslo jedna. Proto chceme udělat vše, co je v našich silách, abychom k záchranným operacím co nejvíce přispěli. Pro obnovu a záchranu uděláme vše, abychom poskytli naději nejen trpícím, kteří procházejí nesmírně těžkým obdobím, ale i postižené oblasti jako takové” sdělil president Akio Toyoda.

autobloggreen, tisková zpráva

Napsat komentář