Zájem o české plazmové zplyňování mají zákazníci z celého světa

Společnost Millenium Technologies, člen skupiny JRD, se zúčastnila mezinárodního veletrhu IFAT, který probíhal od 30. 5 – 3. 6. 2022 v Mnichově. Jedná se o největší světový veletrh environmentálních technologií.

Jako jediná společnost představila Millenium Technologies na IFATu unikátní technologii plazmového zplyňování, pomocí které dokáže přeměnit jakýkoliv druh odpadu na tzv. syntézní plyn. Zájem byl nad očekávání vysoký, společnost Millenium Technologies zde v pěti výstavních dnech navštívilo několik stovek návštěvníků téměř z celého světa. Převládalo silné zastoupení návštěvníku z Německa, Itálie, Izraele, Španělska, ale například i ze severní Afriky, či Vietnamu. Ti již měli konkrétní představu o potenciálním využití této technologie na domácím trhu. Zájem se soustředil především na její energetické využití, konkrétně pro výrobu plynu či elektřiny. 

„Jsme velmi potěšeni obrovským zájmem o plazmové zplyňování i velkou účastí návštěvníků a vystavovatelů. Veletrh IFAT pro nás znamenal více než sto schůzek s potenciálními klienty téměř ze všech koutů světa. Díky takto širokému zastoupení návštěvníků jsme měli možnost porovnat zahraniční možnosti s těmi na území České republiky. Například Izrael má opravdu velmi jednoduchý a přívětivý legislativní proces, který jim umožňuje v podstatě okamžité uvedení plazmového reaktoru do praxe. Rozdíly jsou i v přístupu a financování odpadového hospodářství. Itálie překvapivě nemá problém s nedostatkem či vysokou cenou plynu, ale zase je velmi silně orientována na odpadové hospodářství a do udržitelného rozvoje pravidelně investuje značné prostředky. Oslovily nás tedy nejen společnosti, které hledají možnosti účelného a ekologického zpracování velkého množství odpadu, ale také firmy, které hledají nové technologie pro zvýšení energetické soběstačnosti,“ shrnul Petr Dlabal, výkonný ředitel Millenium Technologies.

IFAT je veletrh zaměřený na trvale udržitelné odpadové hospodářství, využití surovin včetně odpadní vody i ochranu životního prostředí a klimatu. Je jednoznačně největším světovým veletrhem ve svém oboru. Po dlouhé covidové odmlce se mohli návštěvníci seznámit s novými technologiemi a inovacemi jednotlivých společností, kde poměrně významné zastoupení měly i společnosti z České republiky a Slovenska. Veletrh, kterého se zúčastnilo 2 984 vystavovatelů z 59 zemí, navštívilo během pěti dnů zhruba 119 000 návštěvníků, těmito čísly se veletrh vrátil na svou předkoronavirovou velikost. Veletrh je podporován nejvýznamnějšími evropskými odbornými asociacemi.¨

zdroj: tisková zpráva

13 Comments on “Zájem o české plazmové zplyňování mají zákazníci z celého světa”

  1. Venco, těším se na tvoje hlody:
    Rusko a ropa v dubnu 2022 – těžba ropa 10.174 milionu barelů denně, rekordní zisky aktuálně na úrovni 28 miliard Kč denně. Těžba +- stejně jako minulý rok.
    Podle IEA mělo dojít v květnu k dramatickému poklesu, dvojnásobnému než korekce v dubnu. Realita … 5% růst.
    Dramatický růst exportu do Číny a především Indie, která navýšila dovoz mezi dubnem a květnem 3x, a to na skoro 1 milion barelů denně a odebírá už skoro 10% ruské produkce.

    Možná by to chtělo zaplácnout nějakou další agitkou o tom, jak to Rusové pumpují na tankery, co bezcílně bloudí po moři zoufale hledající kupce. 😀

    1. Hele nevím jestli to má cenu, protože stejně neposloucháš a nebo nemáš mozkovou kapacitu to pochopit, ale ještě jednou to zkusím. 🙂

      „Rusko a ropa v dubnu 2022 – těžba ropa 10.174 milionu barelů denně, rekordní zisky aktuálně na úrovni 28 miliard Kč denně.“
      Myslel jsi příjmy a ne zisky. To je dost podstatný rozdíl, ale to se stává, když někdo mluví o něčem čemu nerozumí. 🙂
      Třetina jde na Ruský trh, takže to je z levé kapsy do pravé jen kdyby sis to náhodou zase neuvědomoval.

      „Těžba +- stejně jako minulý rok.“
      Jasný až na to, že minulý rok byl stále ohromný útlum těžby kvůli kovidu a dohodě s OPEC, ale to už jsem ti tu několikrát říkal. Podobný přešlap jako když sis myslel, že v pokles v dubnu je normální, protože si viděl na grafu pokles v dubnu 2020, když začal kovid.

      „Podle IEA mělo dojít v květnu k dramatickému poklesu, dvojnásobnému než korekce v dubnu. Realita … 5% růst.“
      A co jako? Já nepracuju pro IEA a nikdy jsem neříkal že takový pokles bude v květnu. Já říkám 2-3 miliony barelů do konce roku. Nic to nemění na faktu, že Rusko už třetí měsíc v řadě těží o více jak milion barelů denně méně než by mohlo, ale to už se opakuju.

      „Dramatický růst exportu do Číny a především Indie, která navýšila dovoz mezi dubnem a květnem 3x, a to na skoro 1 milion barelů denně a odebírá už skoro 10% ruské produkce.“
      Ano a i přesto Rusko stále nedokáže někde udat milion barelů denně a ještě ani nezačalo platit embargo EU na dovoz + na pojištění lodí s Ruskou ropou. Celkem blbí co? 😀

      Už jsi našel ty tankery s Ruskou ropou co po údajném zrušení zákazu dovozu do USA už 2 měsíce nějak nemůžou najít cestu?

      1. Myslím, že tvůj příspěvek lze nejlépe vystihnout jako „kyselé hrozny“ 😀 😀 😀

        Přestože Rusko těží jen půl milionu barelů méně než je historický rekord, přestože těží o milion a půl denně více než v době covidu, přestože inkasuje rekordní sumy, přestože se zahraniční předpovědi ukazují jako chybné, přestože samo Rusko vyhrožuje snížením těžby až o třetinu, což by vyhnalo světové ceny na 200 dolarů za barel….
        …tak přes všechna fakta Venca drží západní propagandistickou doktrínu. 😀

        1. Hele fakt to nemá cenu. 😀
          Ty prostě ani neumíš odečíst dvě čísla nebo je najíst správně. Ruská produkce v únoru 11,1 milionů a Ruská produkce v květnu 10,174 milionu barelů denně (ano to je produkce z května a ne z dubna jak jsi špatně napsal nahoře).
          Runerova matematika 101:
          11,1-10,174 = cca 0,5 😀

          hxxps://www.themoscowtimes.com/2022/06/03/russias-oil-output-up-5-in-may-vedomosti-a77880

          No hlavně tvoje předpovědi se ukazují jako chybné. Asi bude nejlepší neposlouchat jak ty „zahraniční předpovědi“ (no jich je víc a je tvůj problém že posloucháš jen ty nesmyslné), tak hlavně ty tvoje, podle kterých je třeba půlka UA armády obklíčena za linií Charkov Záporoží už víc jak 2 měsíce.

          Rusko vyhrožuje snížením těžby? Jakože zkusí taktiku „vězeňské hladovky“ a navíc udělá přesně to, čeho chceme sankcemi dosáhnout? Geniální. 😀

        2. Data dále ukazují, že Rusko v dubnu hospodařilo s fiskálním deficitem převyšujícím 260 miliard rublů, tedy 2,5 % HDP v přepočtu na roční čísla. Ačkoli globální ceny ropy jsou velice vysoké, Rusko tu svou prodává s obrovskou slevou – v posledních týdnech akceptuje 70 dolarů za barel ropy Urals, 30 % pod tržní cenou – zatímco celková produkce letos míří k poklesu o 10 %. Zároveň se propadly příjmy mimo oblast uhlovodíků, takže daně z ropy a plynu teď tvoří víc než 60 % fiskálních příjmů, přičemž před rokem na ně připadalo necelých 40 %.

          https://www.patria.cz/zpravodajstvi/5034433/evropske-ropne-embargo-nestaci.html

          Prostě „sankce nás posilují“.

          1. Tak to na rozdíl od zemí EU plní Maastrichtská kritéria veřejných financí 😀 😀 😀

            My můžeme jen závidět, protože náš deficit je v tuto chvíli 6% a raketově roste a to jsme na tom ještě dobře.
            Itálii drží nad vodou jen zoufalá snaha ECB, hromadně nakupující jejich bezcenné dluhopisy.

            Ale co se divím, když EU napadají totální šílenosti:
            „První – kterou navrhl Ricardo Hausmann ihned po invazi a u níž další prokázali, že ji lze realizovat rychle – je vysoký celní tarif na dovoz ruské ropy. Ekonomicky dává tento přístup naprostý smysl. Každé euro vynaložené na ruskou ropu pomáhá Putinovi financovat jeho násilné tažení na Ukrajině. Tato „krvavá externalita“ by měla být náležitě promítnuta do ceny. Část sumy, již zaplatí ti, kdo kupují ruské uhlovodíky, by se měla odesílat na Ukrajinu jako reparace nebo ukládat na zvláštní svěřenské účty, než budou reparace oficiálně přiznány.

            Jenže v době, kdy evropské domácnosti zápolí s vystřelujícími náklady na energii, není na daň z ropy mnoho politické chuti. S ohledem na tuto skutečnost navrhl italský premiér Mario Draghi alternativní řešení: cenový strop. Podle tohoto návrhu – jejž Evropská rada uložila Komisi ke zvážení – by západní země platily nižší cenu za ruskou ropu a plyn a uvalily sekundární sankce na třetí strany, které by Rusku platily víc.“ 😀 😀 😀

              1. Ano, a svítit budeme ve dne. Dnes má EU dva ukázkové zářezy – kandidátský status Ukrajiny pro vstup do EU a hlasování Evropského parlamentu, že jaderná energie není bezemisní.

                Evropský ráj to na pohled.

                Podle mě ta půltuna kokainu patřila do Bruselu, Lejnová se o ní určitě brzo přihlásí.

            1. Opravdu je Rusku co závidět ? Z toho odkazu jste opoměl zkopírovat ještě tohle.

              Rozpočtová data zveřejněná nedávno ruským ministerstvem financí naznačují, že si Putin stěží může dovolit pokrýt narůstající válečné náklady. Data v prvé řadě potvrzují, že válka je nákladná; minulý měsíc se vojenské výdaje zvýšily o téměř 130 %, na 630 miliard rublů (10,2 miliard dolarů) čili v přepočtu 6 % ročního HDP.

              Putinova závislost na petrodolarech znamená, že vyhlášením embarga na zhruba 90 % importu ruské ropy během příštích 6-8 měsíců Evropská unie zasahuje Rusko tam, kde to bolí. Putina už téměř jistě do roka stihne vážná fiskální krize, takže pro něj bude těžké pokračovat ve válce na Ukrajině, natož provést invazi do další země.

              Mimochodem když se naposledy 2 státy co měli dohromady cca 150 milionů obyvatel rozhodly válčit proti celému západu, tak přes počáteční úspěchy na obou stranách, tak nakonec nevyhráli.

              1. Rusko mělo vojenské výdaje 4% HDP ve stavu míru. Pokud výdaje stouply na 6% ve stavu války, tak to zaprvé není růst 130%, ale jen o polovinu a zadruhé na válčící zemi je to absurdně málo.

                Odhady celkových nákladů Ukrajiny se pohybují mezi 40-60% jejího HDP.
                Pokud se zohlední celkové ztráty, je to pětinásobek až šestinásobek HDP.
                Zatím.

              2. @Jimmy
                130% nárůst mu nějak matematicky nevychází ať vezmu jakýkoliv kurz. Když vezmu, že mírový rozpočet byl cca 60 mld. USD za rok, tak výdaje 10 mld. měsíčně je cca 100% nárůst.

                https://www.statista.com/statistics/1203160/military-expenditure-russia/

                Co je hlavně zajímavé je fiskální deficit, protože podle jednoho místního „experta“ Rusku nevadí nemožnost si půjčovat na mezinárodních trzích, protože mají přece přebytkový rozpočet a spoustu rezerv. 🙂

              3. @Jimmy
                130% nárůst mu nějak matematicky nevychází ať vezmu jakýkoliv kurz. Když vezmu, že mírový rozpočet byl cca 60 mld. USD za rok, tak výdaje 10 mld. měsíčně je cca 100% nárůst.

                hxxps://www.statista.com/statistics/1203160/military-expenditure-russia/

                Co je hlavně zajímavé je fiskální deficit, protože podle jednoho místního „experta“ Rusku nevadí nemožnost si půjčovat na mezinárodních trzích, protože mají přece přebytkový rozpočet a spoustu rezerv. 🙂

Napsat komentář