Začíná Týden vědy a techniky, přijďte se podívat!

redakce - 01 Listopad 2013

Týden vědy a techniky letos nese motto „Fascinace světem“. ČEZ například představí svůj projekt Elektromobilita. Vozem na elektrický pohon se návštěvníci budou moci svézt v Praze, Hradci Králové, Brně a Ostravě. auto Týden vědy a techniky zahájení ČEZ

Slavnostní zahájení oblíbené akce Týden vědy a techniky
foto: ČEZ

Energetická společnost ČEZ je tradičním partnerem Akademie věd ČR při Týdnu vědy a techniky, který proběhne od 1. do 15. listopadu, neboť popularizaci vědy a techniky považuje za klíčovou při podpoře zájmu mládeže o technické obory.

Přímo v budově Akademie věd ČR nabídne Skupina ČEZ kromě přednášky o využití energie vody také výstavu některých svých modelů energetických a technických zařízení. Tradicí se staly Dny otevřených dveří v Informačních centrech a elektrárnách ČEZ.

V Plzni ve spolupráci se Středním odborným učilištěm elektrotechnickým pozve veřejnost do expozice Svět fyziky, učitelům nabídne odborné pedagogické semináře v Dětmarovicích a v Ostravě, kde představí učební pomůcku pro pokusy s ionizujícím zářením Gamabeta.

Jako jediná velká česká průmyslová firma věnuje systematickou a dlouhodobou pozornost růstu vzdělanosti mládeže v technických oborech. Od svého založení v roce 1992 nabízí ČEZ vzdělávací program, jehož cílem je vzdělávat a informovat veřejnost, a to zejména mladou generaci, dále zvýšit zájem o studium technických oborů a zajistit kvalifikované pracovníky pro budoucnost energetiky.

„Podporujeme vědu a techniku, protože chceme být špičkou v našem oboru, podporujeme vzdělávání a talentované lidi, protože bez nich není myslitelný další rozvoj. Nejen v energetice,“ říká Daniel Beneš, generální ředitel a předseda představenstva ČEZ. „Energetika je perspektivní obor a Skupina ČEZ myslí na budoucnost,“ dodává.

Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejším vědeckým festivalem v České republice. Letos se koná již 13. ročník. Proběhne více než 500 akcí po celé České republice, v každém krajském městě a na dalších místech. Celkem je připraveno 59 výstav a expozic, více než 330 přednášek, 31 vědeckých kaváren či promítání dokumentárních filmů.

Dny otevřených dveří uspořádá 50 ústavů AV. Podrobnosti o všech akcích Týdne vědy a techniky či kontakty pro objednání exkurzí najdete na www.tydenvedy.cz a v programové brožuře.

O vzdělávacím programu ČEZ

Vzdělávací program založila energetická společnost ČEZ v roce 1992 s cílem zvýšit zájem mládeže o studium technických oborů a v budoucnu případně o zaměstnání v této oblasti. Učitelům nabízí účinnou pomoc při zapojování fyzikálních témat do školních vzdělávacích programů.

Semináře vzdělávacího programu společnosti ČEZ mají akreditaci Ministerstva školství a tělovýchovy ČR. Součástí vzdělávacího programu jsou učební materiály, videofilmy, software, internetové aplikace, besedy pro studenty a semináře pro učitele, exkurze a systém soutěží pro talentované středoškoláky a vysokoškoláky.

Veškeré vzdělávací aktivity jsou poskytovány školám a studentům bezplatně nebo za symbolické ceny. ČEZ je jedinou českou průmyslovou společností, která tak dlouhodobý program na podporu vzdělávání poskytuje. Více informací o programu najdete na www.cez.cz/vzdelavaciprogram.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele tvkuba

Tak jsem se byl včera na této akci podívat a také se prvně v Peugeotu Ion svézt. Ale aby si někdo nemyslel, že jsem ho řídil, to samozřejmě né. Kdo měl zájem, tak toho řidič od ČEZu provezl dvakrát mezi budovami VŠ.

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
11 let na e-skůtrech,65+ t.el.km.,ostrovní FVE ve stavu zrodu!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

návštěvníci se budou moci (elektromobilem) svézt v Praze, Hradci Králové, Brně a Ostravě.

Ale kde a kdy konkrétně? To se člověk dozví jedině přes vyhledávání "elektromobil" na webu tydenvedy.cz

Ukázky a projížďky elektromobilem (9:00–15:00)
4. listopadu 2013, Praha, PROSTRANSTVÍ PŘED NÁRODNÍ TECHNICKOU KNIHOVNOU, Technická 6, Praha 6
7. listopadu 2013, Ostrava, PROSTRANSTVÍ PŘED ÚSTAVEM GEONIKY AV ČR, Studentská 1768, Ostrava-Poruba
11. listopadu 2013, Hradec Králové, PROSTRANSTVÍ PŘED INFORMAČNÍM CENTREM OBNOVITELNÉ ZDROJE, Křižíkova 233, Jiráskovy sady, Hradec Králové
13. listopadu 2013, Brno, PROSTRANSTVÍ PŘED MENDELOVOU UNIVERZITOU, Zemědělská 1665/1, Brno - Černá

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

cožpak ČEZ nedokáže prezentovat ty věci mimo pracovní dobu (v sobotu, v neděli)?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ČEZ si nemůže dovolit větší než minimální podporu elektromobility, protože je státní firma ovládaný Státem ČR a ten rozšíření elektromobility dvakrát nepodporuje, ať už z důvodu kooperace s VolksWagen Škoda a jeho doktrínou o pozdějším nástupu elektromobilů, aby se dotočili jejich současný spalováky dosyta a podobně. Navíc prezentovaný evropský elektromobil Peugeot iOn za 700.000 Kč je stejnak neprodejný v porovnání s lepším japonským NISSAN Leaf za stejnou cenu, proto se taky nabízejí v různých slevách i na sauto.cz. No a podporovat americkou TESLA MODEL S v EU státní firmou bez politické dohody je kontraproduktivní pro EU. Takže tak, proto to NIC NEDĚLÁNÍ ZE STRANY STÁTU a pár líných nabíječek od čezu, včetně prďolíka iOnu v převáděčce pro radost dětem dopoledne v pracovní den ABY SE NEŘEKLO ŽE ELEKTROMOBILITA SE NEPODPORUJE ;)


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station