WAVE 2011: elektromobily dojely do Prahy

Včera před 11 hodinou dopolední dorazila do Prahy na Staroměstské náměstí kolona závodu WAVE 2011. ujela celkem přes 3000 km z do a Hybrid.cz byl u jejich triumfálního příjezdu.

Staroměstské náměstí se včera stalo jednou velkou dobíjecí stanicí
foto: Hybrid.cz

Příjezd na Staroměstské náměstí byl zároveň jakýmsi symbolickým zakončením v Praze. Celkem 24 týmů vyrazilo před 14 dny z Paříže a během své cesty projelo osm evropských států včetně Belgie, nebo .

elektromobil Wave 2011 Praha Nissan Leaf

Soutěžilo mnoho značek elektromobilů, sériové modely i přestavby. Zde čím dál tím populárnější .
foto: Hybrid.cz

Český tým Super El se závodu účastnil se speciálně upravenou elektrickou z dílny /VUT Brno. Mezi řidiče na dlouhé cestě patřili , předseda České asociace elektromobilního průmyslu, z EVC Group, ze společnosti , která organizuje projekt , a Petr Dvořák a Jan Sedlák ze společnosti i4wifi.

elektromobil Wave 2011 Praha Super El

Český tým střídal celkem pět řidičů v elektrické přestavbě vozu Škoda Superb – Superbel/Super El
foto: Hybrid.cz

Kromě Prahy se auta v ČR zastavila také v Brně a Jihlavě. Předtím je přivítala Vídeň, včetně zástupkyně starosty. V Praze se o oficiální přivítání postaral Karel Březina, náměstek primátora .

elektromobil Wave 2011 Praha týmové foto

Vyhlášení vítězů a týmové foto s náměstkem primátora.
foto: Hybrid.cz

WAVE 2011 byla především propagační akce, která měla upozornit na možnosti elektromobility. Martin Jahn z EVC nám potvrdil, že při mnoha zastávkách účastníci závodu s překvapením zjistili, že lidé obecně vůbec nevědí, že elektromobily existují a že mohou jezdit.

Současně bylo WAVE 2011 také závod, a tak bylo nutné vyhlásit vítěze. Louis Palmer, pořadatel závodu a jeho duchovní otec, nechal hlasovat více než 2000 žáků základních škol o „cenu sympatie“ pro podle nich nejzajímavější elektromobil. Český tým se umístil na sedmém místě, zvítězil tým Twike 4 z . Vítězové si odvezli malý .

elektromobil Wave 2011 Praha elektrokolo

Největší odvážlivci absolvovali závod na .
foto: Hybrid.cz

Na tiskové konferenci jsme se zeptali co chystá dál. Řekl nám, že příští závod bude ještě větší a především zábavnější. Pravděpodobně se pojede z jihu Evropy do Skandinávie, mělo by se ho zúčastnit několik desítek týmů. Bude kratší, s více zastávkami, během kterých budou probíhat speciální týmové soutěže.

Napsat komentář