Vyrobeno 100 000 vozů Škoda Citigo

redakce - 23 Květen 2014

V závodě Volkswagen v Bratislavě sjel z linky 100.000. vůz Škoda Citigo. Škoda Citigo se na konci roku 2011 stala prvním modelem značky, určeným do města. auto Škoda Citigo 100 000 vozů

Prodej modelu Škoda Citigo se v roce 2013 zvýšil o 51 procent
foto: Škoda Auto

TISKOVÁ ZPRÁVA

V závodě Volkswagen v Bratislavě sjel z linky 100.000. vůz Škoda Citigo. Škoda Citigo se na konci roku 2011 stala prvním modelem značky, určeným do města.

Od té doby oslovuje zákazníky velkorysou nabídkou prostoru, chytrými detaily, nízkou spotřebou, špičkovou bezpečností, perfektní ovladatelností, výborným poměrem ceny a užitné hodnoty a svěžím designem. V roce 2013 prodej tohoto modelu vzrostl o 51 %.

„100.000 vozů Citigo, vyrobených od roku 2011, dokazuje, jak je náš nejmenší vůz na trhu úspěšný,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti Škoda AUTO za oblast prodeje a marketingu.

„Citigo před necelými třemi lety jako první nový model značky Škoda odstartoval největší modelovou ofenzívu v historii naší značky. Od té doby tento svižný mini vůz obohacuje rostoucí segment městských vozů a získává značce nové zákazníky. Citigo nám dělá velkou radost a posiluje naši dobrou pozici na evropském trhu,“ dodává Eichhorn.

Škoda Citigo je perfektním vozem do města: kompaktní a současně prostorný, šetrný a agilní, atraktivní, bezpečný a promyšlený. „Citigo nabízí všechny hodnoty značky Škoda na minimálním prostoru,“ říká Werner Eichhorn.

Se svými kompaktními rozměry (délka 3,56 m, šířka 1,64 m a výška 1,48 m) je Škoda Citigo skvěle ovladatelná. Model současně zaujme velkorysou nabídkou prostoru, typickou pro vozy značky Škoda.

Díky řadě chytrých nápadů je Citigo skutečným ‚Simply Clever’ automobilem. Nejrůznější držáky, sítě, závěsné háčky, k tomu pak velký zavazadlový prostor – tento mini vůz je mimořádně praktický. A mimořádně bezpečný: jako vůbec první mini vůz získala Škoda Citigo spolu se svými sourozenci z koncernu Volkswagen v bezpečnostních testech Euro NCAP maximální možné hodnocení v podobě pěti hvězdiček.

Škoda Citigo je navíc jedním z nejekologičtějších městských vozů na trhu. Pohání jej tříválec 1,0 MPI ve dvou výkonnostních stupních (44 kW/60 k a 55 kW/75 k) v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo poloautomatickou převodovkou ASG.

Verze Citigo Green tec 1,0 MPI/44 kW má kombinovanou spotřebu pouhých 4,1 litru benzinu na 100 km a emise pouze 95 g CO2/km.

Tento městský vůz je navíc od října 2012 v nabídce také s pohonem na zemní plyn. Škoda Citigo G-TEC má spotřebu pouze 4,4 m3 (2,9 kg) zemního plynu na 100 km, což odpovídá emisím pouhých 79 g CO2/km.

Škoda Citigo G-TEC je tak v současnosti vůbec nejekologičtějším vozem značky Škoda. Dosud dodala Škoda zákazníkům více než 1.900 těchto vozů, 1.300 z nich v roce 2013.

Pozornost loni vzbudila neobvyklá rekordní jízda s vozem Citigo G-TEC: Rakouský mistr v úsporné jízdě Gerhard Plattner dojel za pět dní s průměrnou spotřebou 2,39 kg zemního plynu/100 km z italské Vicenzy až do švédského Stockholmu.

Od začátku května 2014 nabízí česká automobilka mimořádně atraktivní, sportovně laděnou verzi modelu Citigo. Škoda Citigo Monte Carlo na start přichází v atraktivním rallyovém designu a s řadou prvků stylové a sportovně laděné výbavy.

Mimo jiné má snížený podvozek, výrazná šestnáctipalcová hliníková kola, přední spojler s integrovanými mlhovými světlomety, černou masku chladiče, zadní spojler a zadní nárazník s integrovaným difuzorem.

I interiér vozu je pojat ve sportovním duchu, najdeme zde mimo jiné tříramenný sportovní volant, černý strop, černé obložení interiéru a potahy sedadel v designu Monte Carlo.

Škoda Citigo získala od svého uvedení na trh již řadu automobilových cen v tuzemsku i v zahraničí. Mezi ně patří mimo jiné vítězství v anketě ‚Auto roku 2012 v České republice’ i v soutěžích Fleet Awards ‚Firemní auto roku’ a ‚Internetové auto roku’.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ojetý se dá sehnat kolem 400 tisíc. Zatím je to novinka, cena klesne.

Obrázek uživatele honza.t

Bude také Škoda Citigo nabízen jako WV up v modifikaci s elektrickým pohonem ?
http://www.volkswagen.cz/svet_volkswagen/novinky/novinky/23
39_volkswagen_zahajil_na_eskem_trhu_p_edprodej_elektromobilu_e-up


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil