Volkswagen eco up! jezdí na CNG

V nedávno začala výroba modelu Volkswagen eco up! Ten je obdobou české, stejně prapodivně pojmenované, Citigo Green tec. Jezdí na CNG a v Německu se již prodává. Cena začíná na 12 950 eur.

Jestli koncern Volkswagen na něco nemá čuch, tak jsou to přílepky za jmény jejich modelů. Chtějí snad lidi od nákupu spíš odradit?!
foto: Volkswagen

Malé auto na plyn v podobě pohání litrový tříválec o výkonu 68 koní. Auto díky němu nabízí max. rychlost 164 km/h a spotřebu 4,4 m3/2,9 kg na 100 km. To je hodnota pochopitelně zcela totožná se .

Není divu, je to de-facto úplně stejné auto. Jediné čím se od malé české Škodovky podstatně liší je cena a následně pravděpodobně i výbava a provedení interiéru. Cena v Německu začíná na 12 950 eur (asi 323 000 Kč). Cena Škoda Citigo CNG začíná na 254 900 Kč.

Narozdíl od modelu green tec je ale už Volkswaben eco up! ve své domovině v prodeji. Zda bude k dispozici také u nás, to zatím zůstává ve hvězdách.

3 Comments on “Volkswagen eco up! jezdí na CNG”

  1. Dost jsem premyslel o koupi
    Dost jsem premyslel o koupi nekolika citigo cng do firmy. Po zverejneni ceny jsem od tohu upustil. ;o) Kdo vymyslel priplatek 51.000,- za CNG oproti benzinu? Konkurecni toyota napr nema zadny priplatek mezi benzin, diesel, hybrid. Po letme kalkulaci mi vychazi navratnost 51.000,- nejdrive za cca 60.000 km. Druhy fakt co me dost odradil jsou prakticke zkusenosti s orignal CNG koncernu VW. Spise potize, nez uspora. Passaty trpi na ridici jednotku, ktera tvrdi, ze cng doslo a prepina na benzin i kdyz nadrz na cng je plna. Udavaji napr 21 litru nadrz a vic jak 18 tam nenacpete, atd. atd.

Napsat komentář