Volkswagen už zase kouzlí s čísly, teď chce 22 milionů elektroaut během 10 let

Jan Horčík - 13 Březen 2019

Volkswagen svěřepě pokračuje v informování o tom, jak v blízkém budoucnu bude vyrábět miliony elektromobilů. Teď zvyšuje cíle z 15 milionů na 22 milionů prodaných aut za deset let.auto elektromobily rodina Volkswagen I.D.

Rodina elektromobilů Volkswagen I.D. se má stát pro koncern základem budoucí elektromobilní expanze.
foto: Volkswagen

Namísto 50 původně plánovaných elektrifikovaných modelů do roku 2028 jich chce Volkswagen nově uvést 70. I díky tomu chce koncern dosáhnout do roku 2050 emisní neutrality.

Do roku 2023 se chystá investovat do elektromobility €30 mld. a do roku 2030 má podíl elektrifikovaných aut na nabídce VW vzrůst na 40 %. K tomu samozřejmě bude potřeba velká spousta baterií.

Strategickými partnery se v tomto ohledu pro Volkswagen stávají LG Chem, SKI, CATL a Samsung. A kromě toho Volkswagen hledá možnosti, jak si v Evropě postavit vlastní baterkárny (což se ale samozřejmě dodavatelům nelíbí).

Prvními z nové generace elektromobilů koncernu jsou Audi e-tron a brzy také Porsche Taycan. Následně by konečně měly být představeny i první modely postavené na platformě MEB, která je klíčem k elektromobilní budoucnosti Volkswagenu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Ano v ČÍNĚ to se nás netýká
https://www.autorevue.cz/cina-povolila-sroubek-bmw-i-vw-ziskaly-na-tamni-trhu-zajimavou-vyhodu

http://www.hybrid.cz/volkswagen-stavi-v-cinske-sanghaji-novou-tovarnu-na-elektromobily

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přípravy Volkswagenu na elektrický věk narazily u odborů

e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/pripravy-volkswagenu-na-elektricky-vek-narazily-u-odboru-1357084

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

áááá, už se tam zase špekuluje se státní podporou. Vyhodit lidi a od státu za to sebrat investiční podporu. To vše u firmy s historií 100 let. Tak to je tedy majstrštyk. Nakopat VW do hader a další na scénu!

Obrázek uživatele Radovan

Ani muže ze závodu, ani euro ze mzdy!

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je tady zase keců jak VW nic nedělá a jenom slibuje. Opakujete to jako papoušci pořád dokola, už je to fakt trapný a nebaví mě to tu pořád dokola číst, termin rozmachu EV který uvádějí ještě nanastal, tak se laskavě uklidněte. I tak tento rok bude mít VW stejné množstí modelů jako Tesla a to VW nic nedělá, až začne dělat tak v každém dalším roce představí víc modelů než má Tesla za celou svoji historii. VW přechází na nový pohon, to znamená několik let změn ve výrobě, jak toto bude tak na trh začnou sypat EV takovým tempem, že Tesla nebude stíhat ani ty své updaty natož nové modely, VW jen mění pohon a testuje novou platformu, Tesla se teprve učí dělat auta

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Inu a ona nic nedělá a jenom slibuje. Budeme to opakovat dokud se to nezmění. Zatím se to nezměnilo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jinak prvni VW ID ma stat pod 30 000 EUR.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo, to tvrdim davno. Jenze tady se Vam vsichni vysmejou. No hadat se s nima je ztrata casu. Ted sem nekde cetl, ze v Toyote se autonomnimu rizeni venuje 500 lidi a tym chteji rozsirit na 1000. Zajimalo by me, kolik jich asi pracuje na stejnem ukolu v Tesle. Teslu mam rad ale taky bych rad aby byli vsichni objektivni.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no konečně! taky že je Tesla donutila hnout línou pldelí, jinak by dones chrlili fosily :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale oni je opravdu dodnes chrlí. Jejich výroba poelektričtěných vozů je k smíchu.

Máte pravdu, VW bude chrlit modely, zatímco Tesla prodávat :)
Co si představujete pod "sypat EV takovým tempem..."? I když by Tesla jen dostavěla továrny co má, tak má výrobu přes milion aut ročně, tedy 10 milionů čistých BEV za 10 let a to už je půlka plánovaných prodejů elektrifikovaných (tedy i hybridů) celého VW Group. Samozřejmě Tesla hodlá stavět továrny i dál, její cíl je vyrábět 3 miliony aut ročně v roce 2023 a to je takové tempo, že VW nebude stíhat ani malovat koncepty :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vsechno hezky akorat ze Tesla ma dluhy zatimco "dinosauri" jsou v zisku. Jakekoli extremni nazory se mi prici. Tesle preji uspech a to same VW. Ale to zesmesnovani VW je uz te trapne ale spis smesne.

Co vám na mém příspěvku přijde jako zesměšňování, naopak tam vidím ve vašem příspěvku mnohem větší zesměšňování Tesly než všech ostatních na VW? Samozřejmě já fandím i VW (možná i víc, protože i ojetá Tesla je pro mě ještě dost let nedostupná), ale tady jde jenom o čísla. S tímhle, co plánují prostě nemůže být o převálcování kohokoli vůbec řeč. A nemusíme vůbec srovnávat s Teslou a vyjde vám, že pokud VW nezačne hodně rychle něco dělat (a tím myslím třeba ještě zdvojnásobit ten plán na 22M EV za 10 let), tak velmi rychle ztratí svoji vedoucí pozici. Osobně tipuji, že má maximálně poslední 3 roky, kdy si udrží podíl nad 10 % na globálním trhu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla už se dostává do zisku, teď dokonce splatila velký dluh z minulosti. Tesla má ale obrovskou výhodu že všechny své kapacity má už investované do elektro výroby a nejen aut, ale i baterií, Gigafactory se stále rozšiřuje. VW má zisky ze starých spalovacích technologií, nyní potřebuje investovat spoustu peněz a ještě prodávat konkurenceschopné modely takřka od nuly (na té nové platformě) a z toho takovej vejvar mít teda nebude :) Plus postavit pořádnou síť nabíječek, vyvinout pořádný autonomní řízení, nakupovat spoustu baterií od dodavateů, se kterýma se nemůžou dohodnout atd. Prostě má na pár let co dohánět i kdyby od teď investovali všechno do podleního Eura jen do EV.

Obrázek uživatele Kuk

Běž si fňukat jinam ty unavenej fňukale. VW se zesměšnilo samo svou horou nesplněnejch slibů a podvodama. Jestli tě to sere, tak si stězuj ve Vlkohradu a ne tady. Přístích 20 let může VW akorát tak držet hubu a krok a dodávat jedno čistý auto za druhým místo těch svejch rakovinometů co ničej planetu a posílaj děti na onkologii. Už maj 10 let zpoždění.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ne deset, ale 20 let zpoždění - viz citystormer.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je hezký sen a plány, ale stojí to všechno na jednom zásadním předpokladu, že jak říkáte bude Tesla prodávat a to není vůbec nic jistého. Ono se to staví a plánuje když není konkurence :D Ale v současné chvíli už konkurence začíná být a Tesla už kličkuje jak zajíc a neví co dřív, na trhu má jednu kraksnu už asi osm let a nástupce v nedohlednu, nové porsche tento model S sfoukne z trhu jako svíčku, model X je příšernost už na pohled, navíc s SUV to nemá nic společného a e-tron bude zdatný konkurent a co se týká modelu 3 který dává asi největší smysl tak tam je problém cena, dražší verze už nikdo nechce a levné budou tak levné že na nich tesla nic nevydělá. Než přijde Y tak tu bude už tolik EV že nikoho moc zajímat nebude.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je fakt ze za nejvetsi devizu u Porshe bude snad jeho spolehlivist ale hlavne zatim nejrychlejsi nabijeni.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ty budeš asi velká závistivá socka

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a argumenty by nebyly? Nadavat a posmivat se umi opravdu kazdy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máš to v tý svý hlavičce dost popletené, vwfile :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No hlavně že ty v tom máš jasno teslafile :D pravda psal jsem jen EV od VW ale samozřejmě i další značky přijdou a budou si konkurovat, jenže tyto značky jsou na vzájemnou konkurenci zvyklé, Tesla ne, ta se arogantně tváří jako by žádná konkurence nikdy nemohla být a na to dojede, než se naučí montovat pořádně auta budou tu už stovky EV od jiných výrobců

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opravdu věcný argument hodný genia, víc toho nemáš? :D Jasný VW slibuje miliony EV a určitě nebude vyrábet nic, zato Tesla vyrobila několik set tisíc usmrkaných EV málem z toho zkrachovala a už je jasný jak bude vyrábět miliony :D Akorát ještě nemá kde je vyrábět, takovej malej detail že? :D VW má desítky továren už postavených, kde má lidi co umí dělat auta, má sít dodavatelů. Tesla nemá ještě ani pozemky na fabriku. A to jak tu stále čtu jak VW jen maluje a dělá koncepty atd. tak pro zdejší pitomce vysvětlím, to není tak že si něco někdo namaloval o volné chvíli, to jsou reklamní akce na něco co už jezdí na silnici, testuje se dlouhou dobu a tyto koncepty jen testují veřejnost jak se takové auto líbí a dle toho se provádějí konečné úpravy designu, je to zde již i těm prostějším jedincům jasné? :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kežby byly všechny tvé přání vyslyšeny, Amen.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Budou, nemejte strach. Neni to tak ze ve VW pracuje banda idiotu a vTesle samej genius. Navic, viz dokumentarni film od DW, v teste le maka i 14 hodin denne. To by se vam asi nelibilo co?

Obrázek uživatele ozana

Dobrý elektromobil se nevytvoří pouhou výměnou pohonu.

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Jinými slovy chtějí prodat v příštích 10 letech 100 milionů čistých spalováků, takže stále nic moc. Ale chápu, když "chce koncern dosáhnout do roku 2050 emisní neutrality", tak s vyrobenými 0 auty to půjde docela snadno :-D

Obrázek uživatele Radovan

Včera jsem v rámci jedné akce navštívil Škoda muzeum v MB. Provázející byl petrolhead tělem i duší. Že vychvalovaný Ferdinand Porsche nejprve vyráběl elektromobily samozřejmě nevěděl. Včetně prvního plugin hybridu. To když se chlubil jak Škodofka investuje do jeho rodného domu. Pak se zastavil u vystaveného bakelitového Vision iV vedle pokladen a poplival elektromobilitu přehledem všech vyvrácených klišé a fake news, co kdy autoforum a iděs vydaly. A doplnil to tím, že musí vyrábět elektromobily, co nikdo nechce a musí je dotovat, aby z toho byl profit. 4 spalováky na 1 elektro. Tak jsem mu dal letáček ASEP o elektomobilitě a doporučil, ať si ten flek drží. Protože do budoucna s tímto přístupem ze Škodofky zbude akorát to Škoda muzeum.....

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tyhle lidi proste ignoruju. Takovi byli a budou. Do prace to mam pesky asi 8 minut mezi rodinnymi domky, ale predevcirem sem to vzal jinou trasou, po takovy trosku hlavni ulici. Zadny vysoky domy, vitr foukal a aut taky ne nejak strasny mnozstvi. Kazdy treti auto hybrid. Nakladaku a autobusu malo. Presto mi prekvapilo jak byly ty zplodiny citit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj. stačí jediný spalovák ráno v ulici. Pak si člověk asi zvykne a praští ho to do nosu zase až při vysoké koncetraci např. u rušné křižovatky. A pak zase zapomene a v čekárně u doktora si říká, že to není možný. Čím by to mohlo být?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doplnim, ziji v Japonsku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Husté. S tim týpkem bych se chtěl sejít osobně :D
Nemáte na něj kontakt?

Obrázek uživatele Radovan

Jediný holohlavý průvodce. :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

To je tedy "pecka"! A na tohle mají jezdit třeba děcka ze školy! "Přátelé, 20. století skončilo před 19ti lety!" - to jsou slova, která nepotřebují komentář (Siemens) a děkuji za ně! To tady ve škole přišel borec z místní montovny, a tvrdil, jak je špatný EV, že na posilovač brzd potřebuje elektřinu z baterie, kdežto u spalováku je to podtlakem ze sání (což je pravda). Vždy si na toho magora vzpomenu, když slyším, jak do 2 vteřin EV vydá zvuk na vytvoření podtlaku pro posilovač (e-NV a třeba Smart při nastartování, ...). Tohle přijde do školy agitovat studenty!!! Z fleku vyhodit z práce!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak to je mazec... ;) o tom že čína je elektromobilně několik let před evropou a navíc že ted ještě dostala přednost v další investici TESLA GF3 určitě ten šádepikolík nechce mít ani páru.... To jeho komediální představení bych docela rád i chtěl vidět, asi nemáte video že? Dal bych si to dneska k večeři hnedka po událostech :)

Obrázek uživatele Radovan

Bohužel ne. Ono by to bylo k smíchu, kdyby to celé nebylo k pláči a netýkalo se země, kde jsem se narodil a žiji (i když jsem Moravák a Slezan, tak mohu mít koneckonců českou Škodu v paži :-)). O tom, že Čína je zejména v běžné malé praktické elektromobilitě o parník vepředu, ten člověk určitě neslyšel nic. Mimochodem na i-Mobilitě v Ostravě 14-16.3.2019 budou z té Číny minimálně 3 kousky aut k zakoupení v ČR.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Té dobrej zabedněnec, natočte ho někdo na video, za pár let to bude super zábavné :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ten pocet 70 vidim jasne: model id s bat., bez bat., s LED, bez LED, s cernou strechou ci bez, s WP ci bez (tepelne cerpadlo), ...
Jen toto da matematicky 16 modelu. Takze jeste 2 varianty a je jich 64. K tomu id.buz v sesti kombinacich a je tu sedumdesat.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující (už třikrát jsem nabil do plna) při rychlosti 25tis km za rok.

Obrázek uživatele Kuk

VW šílí vymknutý z kloubů. :)))
Teď nevím jestli VW zrychlil svůj sprint nebo jen zrychlil svoje smrtelný křeče? :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Chudáci petrolheadi už z tý dinosauří mediální másáže dostávaj infarkty po zástupech :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Porad mluvi o elektrifikovanych autech. Kolik z toho budou hybridni? VW je neduveryhodny smejd.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW bude schopen recyklovat 97% materiálu z baterek pro elektromobily (včetně Lithia)

autonews.com/mobility-report/vw-recycling-project-targets-spent-batteries

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stačí když napíšete: VW bude ... to ostatní si může každý domyslet, co se mu hodí. Je to šumák :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nerozumím. Jak to myslíte?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože VW pořád jenom něco "bude". Neustálé prázdné sliby o svých plánech. Ale k ničemu se furt nemá.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak ono to procento recyklace platí asi obecně, ne jen pro VW. A o to mi šlo.
Je to kolos, takže chápu, že mu trochu déle trvá přešaltovat výrobu na elektriku.

A ostatní 97.1%? Nějak tu informaci nechápu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doteď se dá ekonomicky recyklovat zhruba 50%, plánovaná továrna VW na to má začít na 70% a postupně se cílově dostat k 97%.

Zdroj informací?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Spíš jde o to, že neustále slýchám dotazy (a troly):
1) co se bude dělat s baterkama po dožití? Skončej na skládkách? (naivní dotaz, ale už jsem ho slyšel mockrát)
2) kde se bude brát další Lithium pro baterky?

Ok, už rozumím.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

týýýoe to bude rachot :) věříte tomu? já už skoro joo :))))))))))))))))) dudízlblejt ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NIKDO VÁM NEMŮŽE DÁT TOLIK KOLIK MY VÁM MŮŽEME SLÍBIT :)))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

já to vidím bledě soudluzi ;))

novinky.cz/ekonomika/499546-pres-25-milionu-rocne-si-vydelalo-pet-tisic-bankeru.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

já bych jim zakazal tyhle PR kraviny zveřejňovat, aspoň do té doby, než přijdou na trh aspoň jedním EV modelem, který si půjde reálně koupit

mě už to unavuje...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Reálně si můžete koupit e-Golf, e-UP a Audi e-tron.

Obrázek uživatele Anonym123

reálne mali už od leta PREDÁVAŤ nový/inovovaný/lepší/diaľkáč eUP!, ale nie sú schopní dodať obrázok, niežto auto. audi robilo prezentáciu, kde reálne veci sľúbili ZSEDrive, k eGolfu sa ani nevyjadrím.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

myslel jsem z těch co nám už 2 roky slibujou jako ID

Up a Golf neberu jako plnohodnotné EV...jsou to předělané ICE plné kompromisů

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

až uvidím veřejnou statistiku spolehlivosti lámajících se poloos ;))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je problém Tesly, co dala svým autům tak nesmyslné krátkodobé zrychlení, že to standartní nevydrží a superspeciální neumí vyrábět.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nooo to víme, ale zajímají nás ty problémy o kterých zatím nevíme! ;) Problém je tadle ta ututlávající servisní politika... To oni teslí poloosy u performance verze X 60kczk/40kkm vybublaly na povrch taky čirou náhodou... žádná tiskovka ;))

Obrázek uživatele PaRi

Je lepší vrabec v hrsti než holub na střeše? Tedy: Je lepší mít jeden model v roce 2019 než 70 v roce 2028?

---

www.xpari.cz
2x Škoda CitigoE iV

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jenže kdo zaručí že 2028 nebudou mít 10x méně a tvrdit že 100MEGA 2048 ;))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Záleží na tom, ale když je to váš vlastní chov, tak je samozřejmě nejlepší hejno holubů na střeše.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil