Volkswagen rozjel v Číně výrobu elektromobilu ID.4

Jan Horčík - 03 Prosinec 2020

Nástup architektury MEB nabírá na obrátkách. A také je jasně vidět, kde má dnes německý koncern Volkswagen priority. V Číně rozjel výrobu elektromobilu ID.4.auto elektromobil Volkswagen ID.4

Volkswagen ID.4 X je středně velké SUV s rozměry 4612 mm délky, 1852 mm šířky a 1640 mm výšky. Rozvor činí 2765 mm. K dispozici bude v šesti barvách Cyber Yellow, Superconducting Red, Ion Gray, Crystal White, Galaxy Blue a Permanent Magnet Gold. Baterie má kapacitu 83,4 kWh.
foto: Volkswagen

Volkswagen rozjel v Číně výrobu dvou nových elektromobilů, které jsou ale vlastně jeden a ten samý. Společný podnik FAW-Volkswagen vyrábí Volkswagen ID.4 CROZZ, společný podnik SAIC Volkswagen pak model Volkswagen ID.4 X.

Dodávky prvním zákazníkům v Číně začnou na počátku roku 2021. V příštím roce zároveň koncern Volkswagen představí v Číně další tři MEB elektromobily, do roku 2023 jich chce mít osm.

Výroba elektromobilů Volkswagen ID.4 obou čínských podniků v továrnách Anting a Fo-šan má celkově dosáhnout 600 000 kusů za rok. Načasování ani objemy nejsou náhodné.

Právě nyní totiž z čínské Šanghaje přicházejí zprávy, že tamní Tesla Gigatovárna má zelenou k výrobě elektromobilu Tesla Model Y. Volkswagen ID.4 a Tesla Model Y jsou přímí konkurenti.

V Česku začíná cena elektromobilu Volkswagen ID.4 na 1 224 900 Kč. Evropská verze auto nabízí dojezd až 520 km WLTP. První dodávky se tu mají konat už od ledna 2021.

Zpět na HybridPřidat komentář

Ofenzíva nabírá na obrátkách a to je moc dobře. Je moc dobře že se konečně dočkáme auta se skvělým zpracováním a designem.

Nevim proc jasate u cinske vyroby. Ty auta tady asi nikdy neuvidime. V DE zacala vyroba ID4 uz pred nekolika tydny. To vam zrejme uniklo. Tehdy bych vase nadseni chapal. Nebo bydlite v Cine?

Skopčáku, když se jedná o technicky slabou vyrobenou v Číně, neřekneš ani popel, byť se jindy zalykáš vůči Číně nenávistí. Pokud se jedná o jinou eVmrdku vyrobenou v Číně, máš problém, že? Jsi neuvěřitelný pokrytec!

Jenže jsi zapomněl na to, že Tesla není Evropská automobilka. Kdežto VW ano!
Směr je přesně opačný...

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station