Výroba elektromobilů Tesla Model Y v Šanghaji má zelenou

Tesla získala v Číně pro svou Gigatovárnu Šanghaj další důležité povolení: pro prodej elektromobilu Tesla Model Y. Výroba tak může začít.

Výrobní prototypy elektromobilů Tesla Model Y před začátkem sériové výroby v Gigatovárně/Gigafactory Šanghaj v Číně.
foto: Ray4Tesla

Podle informací uživatele Ray4Tesla se už v Tesla Gigatovárně Šanghaj rozeběhla testovací výroba elektromobilu Tesla Model Y. Přitom teprve v lednu 2020 začala továrna dodávat zákazníkům první vyrobené elektromobily Tesla Model 3.

Hned poté začalo rozšiřování Gigatovárny, které má zajistit právě dostatečnou výrobní kapacitu také pro Model Y. Gigatovárna Šanghaj má už od roku 2021 vyrábět až 550 000 elektromobilů Tesla Model 3 a Model Y.

26 komentářů u “Výroba elektromobilů Tesla Model Y v Šanghaji má zelenou”

 1. V novém emailu zaměstnancům Musk varuje, že Tesla musí
  V novém emailu zaměstnancům Musk varuje, že Tesla musí začít pracovat na zvýšení zisku… 😉
  „Když se podíváme na naši skutečnou ziskovost, je velmi nízká, kolem 1% za minulý rok. Investoři nám dávají velkou zásluhu na budoucích ziscích, ale pokud kdykoli dospějí k závěru, že se to nestane, naše akcie se okamžitě rozdrtí jako soufflé pod kladivem!“

  1. Tady je vidět, jak moc jsi mimo 😀 Tak šup šup čmoudi,
   Tady je vidět, jak moc jsi mimo 😀 Tak šup šup čmoudi, vyndavejte škrabky na sklo a každý ráno škrábat!!! Pěkně v bundě a rukavicích do auta než vám ty nafťáky začnou topit 😀
   Mě se každý ráno před odjezdem do práce vyhřeje můj elektromobil na 25st.C, takže přeběhnu jen v mikině, bundu hodím na zadní sedačky, chytnu se vyhřátýho volantu, sednu na vyhřátou sedačku a jeduuuuu 😉 To čumíš vyď ty trubko 😀

   1. Hlavně v té zimě nejezdi moc daleko. 😀
    Jinak nevidím moc

    Hlavně v té zimě nejezdi moc daleko. 😀

    Jinak nevidím moc rozdíl, taky si v autech pouštím na dálku topení, když někdy parkuju venku. Vlastně jo, rozdíl je v tom, že je jedno, kde auto stojí a že hodina topení na plný koule mi ubere půl litru paliva a tedy 0,36% dojezdu. Který u pumpy doplním asi za půl sekundy.
    To čumíš, viď? 😀

    PS: Napsat „vyď“, to je už teda kultura pasáčka vepřů…

   2. Jo, na Tobě je přesně vidět, jak si eMrdky kupují buzíci
    Jo, na Tobě je přesně vidět, jak si eMrdky kupují buzíci a další měkýši :-). Okna nikdy neškrábu, parkuji v krytém stání. Auto nevyhřívám, přesto jdu jen v mikině, bunda visí doma na věšáku, studený volant mi vyhovuje mnohem více než volant v létě rozpálený, vyhřívání sedačky si pouští jen žena. Spokojeně jedu a sakruju jen tehdy, když na stodesítce musím reagovat na chaos zapříčiněný kulišákem v eVmrdce, co jede sotva 85….

     1. Myslíš toho kulišáka táhnoucího se jak smrad
      Myslíš toho kulišáka táhnoucího se jak smrad pětaosumdesátkou? To jsme tedy dva.
      Chlapečku, bejvávaly totiž časy kdy platilo, že skromnost rovná se ctnost, víš? Vím, že nevíš. A protože se vývoj děje ve spirále, tak vnímání skromnosti coby ctnosti se zase vrátí. Vím, Ty nevíš.

   3. Mám to bohužel před barákem v přímém přenosu. Z mně
    Mám to bohužel před barákem v přímém přenosu. Z mně nepochopitelných důvodů sousedi (3 bytové jednotky) mající 4 spalovací auta a 2 garáže, parkují všechna 4 auta venku, garáže jsou přitom prázdné. Takže už týden se od 05:25 rána až do 07:30 nese tichou ulicí postupně rachot 4 traktorových motorů jejich dýzlů a skřípot škrabek. Pak následuje třísknutí zmrzlými dveřmi a odjezd, občas doprovázený chcípnutím motoru. Ale to jen zpočátku, už parkují auta čumákem k cestě, tak nemusí couvat. Mrzne nám hezky, už starosta musel vyslat solící traktor, aby se dalo z naší sjezdovky po mrazivé noci odejít na zastávku busu či odjet autem. Hlavní cesty silničáři solí o106. Tvrdí včelaři, že letos včely začaly dělat velké zásoby propolisu, bude buď tuhá nebo dlouhá zima. Nebo obojí.

    1. Já třeba taky parkuji venku, protože v garáži parkuje
     Já třeba taky parkuji venku, protože v garáži parkuje manželka. Ale někdy i ona musí parkovat venku, když potřebuji prostor a z garáže si udělám truhlářskou dílnu 🙂 Ale vždy parkuji na svém pozemku před domem, takže nikomu do toho nic není, že parkuji venku. A taky škrabu, no a? To má člověk jet se zmrzlým čelním sklem? 🙂 Akorát mě to auto nezní jako traktor a taky mi nechcípá…

     Jo a spousta sousedů v ulici parkuje na ulici. jednak mají dvě auta a jednu garáž, nebo mají z garáži sklad a auto se tam už nevejde. nevím, proč by to mělo vadit?

 2. Off. Tesla presvedcila soud v USA, ze byvaly zamestnanec
  Off. Tesla presvedcila soud v USA, ze byvaly zamestnanec ukradl data a siril nepravdive pomluvy o vyrobe a situaci v Tesle. Navic se priznal, ze mu pravni sluzby platila firma ktera shortovala Teslu a tezila z propadu akcii 2018 kdyz siril nepradive veci. Protistrana musi Tesle zaplatit 400.000 USD.
  Takze info o nefunkcnich robotech a desivych podminkach byly vylhane.
  https://teslamag.de/news/vergleich-frueherer-tesla-mitarbeiter-tipps-medien-400000-dollar-31669

 3. off
  zrovna se stalo
  ZÁCHRANA MUŽE, KTERÝ SE POKUSIL UDUSIT

  off
  zrovna se stalo
  ZÁCHRANA MUŽE, KTERÝ SE POKUSIL UDUSIT VÝFUKOVÝMI PLYNY
  https://www.youtube.com/watch?v=yVReowBN-UA
  https://tydenikpolicie.cz/policiste-z-pardubickeho-peo-zachranili-muze-ktery-se-pokusil-udusit-vyfukovymi-zplodinami-pred-cinem-se-rozloucil-ve-videu-na-socialni-siti/

  Prosím vás lidi, todle nedělejte, vždyť na světě je tak krásně a vy se chcete otrávit takovým sajrajtem. Kupte si radši EV a hned přijdete na jiný myšlenky.

    1. Hustý gentlemani v hospodářské krizi 1930 ukončovali
     Hustý gentlemani v hospodářské krizi 1930 ukončovali svůj život tak, že si v garáži sedli do svého luxusního vozu a nastartovali motor, jak to začíná i z místních náznaků vypadat, tak za pár měsíců bude možno nacházet BEV gentlemany v garážích ve svých elektrovozech připojený na trakční baterii, pokrok nezastavíš 😀 ale jo díky za pobavení 😀

Napsat komentář