Volkswagen představil elektrické Milano Taxi

Na Hannoverském veletrhu představil koncern Volkswagen koncept taxi vozu Milano. Jde o rozšíření konceptu Space Up! Blue, který byl k vidění už na autosalonu v Los Angeles v roce 2007. Futuristický taxík je plně elektrický a luxusně vybavený.

Volkswagen Milano Taxi Volkswagen Milano Taxi Volkswagen Milano Taxi

Hlavním zdrojem energie jsou v elektrickém autě lithium-iontové baterie. Má jít o 45 kWh pack, který chce Volkswagen využívat u svých elektromobilů od roku 2013. Luxusně vybavené MPV nemá dveře pro cestující na straně řidiče, pouze na pravé straně. Otevírají se odsunutím pohybem kupředu.

Rozměry prototypu jsou 1,6 m výška, 3,73 m délka a 1,66 m šířka. Uvnitř je dotykový displej, který nejen zobrazuje taxu, ale nabízí také různé druhy platby. Volkswagen patří dnes k nejúspěšnějším výrobcům taxi vozů na světě, a tak se snažil ve svém prototypu využít všechny nasbírané poznatky.

Pasažéři si např. mohou v klidu natáhnout nohy, protože zcela chybí sedadlo pro předního pasažéra. I za místem řidiče je dostatek místa na unavená kolena. To si v Hannoveru vyzkoušela mimo jiné německé kancléřka Angela Merkelová.

Maximální rychlost auta je 120 km/h, nejvyšší výkon elektromotoru 85 kW, kontinuální 50 kW. Hmotnost vozu je 1500 kg, díky čemuž by měl být schopen dojezdu až 300 km v závislosti na stylu jízdy. Až na 80% kapacity lze baterii dobít během pouhé hodiny.

Volkswagen

Napsat komentář