Virgin uvažuje o vlastním elektromobilu

Richard Branson, britský miliardář a zakladatel společnosti Virgin, řekl, že uvažuje o vstupu do světa elektromobility. Stane se značka Virgin dalším konkurentem pro ?

Elektrická závodní formule týmu Virgin Racing
foto: FIA Formula E

Richard Branson je známý svým neortodoxním přístupem k podnikání. Nebojí se pouštět do zcela nových odvětví. Ostatně, také v elektromobilitě už dnes působí, a to skrze svůj závodní tým Virgin Racing.

Virgin Racing je jedním z týmů závodů elektrických formulí Formule E. Zatím poslední závod tohoto poháru se jel v americkém Miami, kde také Bransona zpovídala televize CNN.

„Virgin Racing ukazuje, že elektromobily mohou být sexy,“ řekl Branson. „Tam začnete a pak vytvoříte auta pro každého za cenu kolem $25-$30 000,“ dodal a naznačil tím, že jeho společnost by možná mohla uvažovat o výrobě vlastního elektromobilu pro masy.

„Ano, jednoho dne to možná uděláme. Mohli bychom Virgin Racing Engineering využít k vývoji masového elektromobilu, ale bude to muset být velmi unikátní auto,“ řekl dále.

Branson tak, podobně jako například nejnověji i Apple, zjevně vidí světlou budoucnost v levných elektromobilech. Ty dnes chystá jak Tesla Motors (Tesla Model 3), tak například i General Motors (Chevrolet Bolt).

10 Comments on “Virgin uvažuje o vlastním elektromobilu”

 1. Proč ne, byť jeden můj
  Proč ne, byť jeden můj oblíbený kreslený vtip říká: „Mám rád výzvy, ale znám svoje limity“ – alias jako když si Hurvínek představuje válku. Sestrojit uto není žádná bžunda. Možná požadavky na ta auta a lá automatická vajíčka budou tak jednoduchá, že se budou moci sekat jak Baťa cvičky, resp. Virgin LPčka, ale to je asi ještě několik pátků vzádlená budoucnost.

  1. „Sestrojit auto není
   „Sestrojit auto není žádná bžunda“ To isté hovorili Muskovi a dnes jeho kritici už tak nevykrikujú.
   Branson nie je žiadny šuflikár a zdrojov má určite viac ako Musk na začiatku Tesly.
   Autá budúcnosti budú podľa mňa plne automatické, bude rozhodovať software a celý koncept osobnej dopravy sa bude meniť. Pochybujem, že pri plne automatickom aute bude rodina, tak ako dnes, potrebovať 2 autá.
   O 15 rokov tu bude nejaký nový systém dopravy a to podľa mňa láka napr. Apple, ktorý má dosť peňazí a schopných ľudí priniesť ucelený koncept, ktorý bude mať hlavu aj pätu.
   Rozhodne, tak ako to býva, na novom trhu bude priestor aj pre nových hráčov.

 2. Ta zabednena spalovaci lobby
  Ta zabednena spalovaci lobby jen tak nepusti svuj dobry kseft a nezacne hned tak vyrabet elektroauta. Porad se ridi starym dobrym prislovim:Never changing a running system. A dosud ty spalovaky jsou running system.
  Prukop do sveta EV proto neudela zadna dnesni automobilka ale bude to nejaky start-up vcetne Tesla Motors. Az klasickym automobilkam potece do bot, pak teprve budou vykrikovat ze to byli oni kdo polozili zakladni kamen.
  Jinak to nemuze dopadnout.
  Viva Virgin, viva Tesla.

Napsat komentář