VIDEO: Spiderman na elektrickém dragsteru překonal rychlostní rekord

Jan Horčík - 19 Květen 2011

Larry "Spiderman" McBride je známým závodníkem na dragsterech. Proslavil se mimo jiné tím, že závodí v kostýmu komiksového hrdiny Spider-Mana. Aktuálně se mu na jeho elektrickém dragsteru podařilo překonat rychlostní rekord.   
elektromotorka elektrický dragster Lawless Rocketfoto: Lawless EV Racing

Dragster je speciální automobil/motocykl, uzpůsobený k závodům na krátkou vzdálenost s pevným startem. Závodí se obvykle na čtvrt míle, někdy i na 200 m. Jde tedy o závody ve zrychlení.

Larry "Spiderman" McBride a jeho tým Lawless jezdí s elektrickým dragsterem Racing Rocket vybaveným 1 MW baterií o hmotnosti 91 kg. Špičkový výkon elektrického moto-dragsteru dosahuje 1610 poníků.

Na dráze Virginia Motorsports Park pak dosáhl elektro-dragster rychlosti 185,46 mil/hodinu (296,736 km/h) a zvládl ujet dráhu během 7,246 sekundy.

Tím se "elektrická raketa" umístila na čelo žebříčku NEDRA (Národní asociace elektrických závodních dragsterů). A má ambice být ještě rychlejší.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol