VIDEO: Mercedes-Benz předvedl své robotické auto

Všichni chtějí svoje robotické auto. Nikdo nesmí zůstat pozadu. Mercedes-Benz na autosalonu ve Frankfurtu naznačil, že jeho roboauta půjdou brzy do výroby. Na aktuálním videu si můžete prohlédnou jak daleko zatím technologie pokročila.

Robotické auto značky Mercedes-Benz S 500 INTELLIGENT DRIVE si v prvních „ostrých“ testech vedlo víc než dobře.
foto: video Mercedes-Benz

Mercedes-Benz mezi posledními naskočil na vlnu, kterou kdysi rozčeřil Google a postupně se k ní přídávali další a další. Robotická auta jsou novinkou, která dodat automobilovému průmyslu lesk v době, kdy se elektromobily a další alternativní pohony stávají realitou.

Robotická auta budou realitou teprve za několik let. Už dnes je ale jasné, že s sebou přinesou řadu zajímavých nových možností a zcela odlišný stupeň pohodlí. „Technologie robotického auta není tak daleko od toho, co už dnes třída S nabízí,“ komentuje vůz s autopilotem na videu zástupce společnosti Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz

2 Comments on “VIDEO: Mercedes-Benz předvedl své robotické auto”

  1. Pokud nekdo z Vas cetl
    Pokud nekdo z Vas cetl Neznalka ve Slunecnim meste od Nikolaje Nosova, vydaneho porve v roce 1959, tak vite, ze „roboticka auta“ jezdila ve Slunecnim meste uz davno.
    Cituji ceske vydani z r. 2010, ISBN 978-80-242-2830-3, strana 144:
    „A kde je ridic?“, zeptal se nechapave Neznalek, kdyz videl ze misto za volantem je prazdne. „K cemu ridic?“ odpovedel Krychlicka. „To je totiz samocinne tlacitkove auto. Misto ridice jsou tu, jak vidite, tlacitka s nazvy ulic a zastavek. Stisknete patricne tlacitko a auto vas doveze, kam potrebujete“. Vsichni nasedli a Krychlicka rekl: „Vidite, zmacknu knoflik s napisem STAVITELSKA ULICE a..“ Zmackl jedno z tlacitek na rozvodne desce – a auto se rozjelo. „Pockejte, co to delate!“ vykrikl Strakacek a chytil Krychlicku za ruku. „Co kdyz nekoho prejedete?“. „Vylouceno! V autu je totiz ultrazvukove zarizeni, ktere zabranuje jakemukoliv prejeti nebo srazce,“ vysvetlil mu Krychlicka. Vsimnete si tech dvou velkych trubek vpredu. Jedna z nich nepretrzite vysila ultrazvukove signaly. Jakmile se pred autem objevi nejaka prekazka, zacnou se od ni ty signaly odrazet, jako by od ni odskakovaly – a rovnou zpatky do te druhe trubky. Tam se ultrazvukova energie premenuje v energii elektrickou a zapne bud brzdu, nebo rizeni. Kdyz je prekazka mala, auto ji objede…

    Na rok 1959 dost presna vize, nemyslite?

Napsat komentář