VIDEO: elektromobil Honda Fit EV pouze k pronájmu

auto elektromobil Honda Fit EV

Elektromobil Honda Fit EV zažil debut ve své finální verzi na autosalonu v Los Angeles. Elektrické auto s dojezdem ve městě až 197 km a kombinovaných 120 km bude zákazníkům v USA k dispozici od léta 2012.

Podobně jako BMW v případě Mini E, nebo Daimler se Smart ED, i Honda začne elektromobil Fit EV nejprve pronajímat.
foto: Honda

Elektromobil Honda Fit EV vychází z původního malého hatchbacku Honda Fit, který se v Evropě a dalších zemích včetně České republiky prodává jako Honda Jazz.

Automobilka Honda začne elektromobil nabízet pouze k pronájmu v Kalifornii, Oregonu, a to ještě pouze ve vybraných městech. Postupně tuto nabídku začátkem roku 2013 rozšíří také do dalších šesti států východního pobřeží.

Cena za měsíční pronájem elektrického auta bude 399 dolarů. Přitom ale – zřejmě se snahou zjistit reakci zákazníků – v oficiální tiskové zprávě stojí, že konečná maloobchodní cena je 36 625 dolarů.

Během následujících tří let chce automobilka vyrobit asi 1100 kusů tohoto elektrického auta.

K problému elektromobility tak přistupuje jako většina ostatních automobilek v prvních fázích – první generaci elektromobilu nabídne pouze k pronájmu vybraným zájemců. Teprve další generace – a poté, co Honda získá dostatek zpětné vazby od zákazníků – nabídne auto k prodeji.

Elektromobil Honda Fit EV je vybaven 20 kW li-ion baterií (pro srovnání, Mitsubishi i MiEV má 16kWh baterii) a 96kW motorem. Ten je odvozen od elektromotoru využívaného ve vodíkovém autě Honda FCX Clarity.

Z jiného bratránka, sportovního hybridu Honda CR-Z, si nový elektromobil Honda Fit EV vypůjčil třímódový systém pohonu. Řidič si tak může vybrat z módu Econ, Normal nebo Sport.

Přímo na palubě auta se nachází 6,6kW 32A dobíječka. Z 220V zásuvky se tak auto dobije zhruba během tří hodin. Co se týká kufru, ten je proti benzinové verzi Fit/Jazz o něco vyšší – pod ním je totiž umístěna baterie.

tisková zpráva

Jeden komentář u “VIDEO: elektromobil Honda Fit EV pouze k pronájmu”

Napsat komentář