Venture Vehicles uvede VentureOne

Venture Vehicles je mladá společnost z , . Aktuálně představila svůj nový ekologicky nezávadný hybridní automobil VentureOne – „revoluční, radikální, inovativní, cool jako iPod„, jak se píše na oficiálních stránkách.
VentureOne je pro dva lidi poháněná hybridním pohonným systémem. Dosahuje spotřeby 2,3 l/100 km při maximální rychlosti přes 160 km/h. VentureOne (případně bude existovat také verze VentureOne elektromobil) je stejně dobře ovladatelný jako , zejména díky svým minimálním rozměrům, ale pocit z jízdy se naopak blíží sportovním automobilům. Volant se zase podobá ovládání stíhačky, což v kombinaci s minimálními rozměry prý dává při jízdě pocit „letu“.
Přesto je však jízda s VentureOne zcela bezpečná. Jádro automobilu je obaleno ocelovou bezpečnostní skořápkou, řidič má k dispozici airbag, motor je zaštítěn.
V úvodu chce společnost Venture Vehicles nabídnout modely Venture e50 s hybridním pohonem, Q100 taktéž s hybridním pohonem, a Venture EV. Dojezd by se měl pohybovat minimálně na 560 km. Cena se má pohybovat kolem 500 000 korun (20 000 dolarů). Pokud se chcete podívat jak vypadá VentureOne v akci, mrkněte na skvělé video, ve kterém vozidlo (resp. původní prototyp Vandenbrink Carver) předvádí Richard Hammond z pořadu .

Venture Vehicles

Napsat komentář