V USA už jezdí přes milion aut do zásuvky

Díky rekordním prodejům aut do zásuvky v září se Spojené státy mohou pochlubit milionem aut do zásuvky. Jen o měsíc dříve dosáhla stejné mety i Evropa.

Elektromobil Tesla Model 3 se během pouhého roku a čtvrt vyhoupl na nejprodávanější auto do zásuvky v USA a jedno z nejprodávanějších aut vůbec.
foto: Doug Harvey

Během září se v USA prodalo rekordních 45 000 aut do zásuvky. Velkou měrou k tomuto číslu dopomohl elektromobil Tesla Model 3 s přibližně 22 250 prodanými kusy.

Právě značka Tesla tvoří více než čtvrtinu (272 773) ze všech celkově prodaných aut do zásuvky v USA. Na druhém místě je General Motors (193 430), na třetím Nissan a na čtvrtém Ford.

Původně stanovila americká vláda cíl mít na silnicích 1 milion aut do zásuvky na konci roku 2015. Zpoždění přibližně dva a půl roku není v tomto ohledu nijak zvlášť špatný výsledek.

17 Comments on “V USA už jezdí přes milion aut do zásuvky”

 1. tabulka se zhovadilými hybridy je podvod! Hybridy dělají
  tabulka se zhovadilými hybridy je podvod! Hybridy dělají jenom srágoři co se bojí ropáka !! :)))))

  kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/statistiky/

  Ve skutečnosti jezdí zatím v USA sotva půlmega elektromobilů

  insideevs.com/monthly-plug-in-sales-scorecard/

  1. Ano, takže Li-Ion baterie, které se už léta používají v
   Ano, takže Li-Ion baterie, které se už léta používají v mobilech a noteboocích se (narozdíl od těch z elektromobilů) po skončení životnosti vypaří někam do vesmíru. Tedy s jejich recyklací/ likvidací nejsou žádné zkušenosti… Gratuluji, běžte si trolit někam jinam!

   1. ano, recyklovat plast do žlutýho kontejneru co se evropsky
    ano, recyklovat plast do žlutýho kontejneru co se evropsky udá v číně kerá to hodí do moře a v podobě mikroplastu mi dopluje v makrele na talíř je blbost. Obzvlást když za ten jed jeste 2x platím. Jednou rejžákoj výpalný podruhý za makrelu výlovný ;))

    12 let soudluzi a z Evropy je polopoušt, ale roztaje Sibiř – nový životní prostor 😉

    zpravy.idnes.cz/globalni-oteplovani-zprava-vedci-tri-stupne-ipcc-mezivladni-panel-osn-1zk-/zahranicni.aspx?c=A181008_100946_zahranicni_kha

     1. to je rok stará zpráva, jede to dál čína je velká, ale
      to je rok stará zpráva, jede to dál čína je velká, ale nejde jen o čínu je fuk jakej to je rejžák, podstatný je ten princip jak si to nechají zaplatit a hodí to do moře když my ho nemáme 🙂 tvrdě zaplatíš za to že do makrely si nasrrr bordel, prostě už totální nesmysl dokud EU nezvěřejní kam žlutý kontejnery putují

   1. To je totiž jiný přístup k recyklaci.
    Běžně si lidé

    To je totiž jiný přístup k recyklaci.

    Běžně si lidé představují recyklaci jako pečlivé vytřídění a znovu použití vytříděného.
    Tento přístup podle nich není recyklace, ale těžba. Co na tom, že tato těžba je efektivnější a produkuje méně odpadu – netřídíme = nerecyklujeme 😀

  2. Existuje nekolik studii a jestli si spravne pamatuji, procento
   Existuje nekolik studii a jestli si spravne pamatuji, procento recyklace LiION baterii je pres 95% (tusim Tesla ma 97%) – jak spravne sami rekli – proc bychom nerecyklovali, vzdyt timto ziskame cenne materialy, ktere nove stoji mnohem vice.
   (na webu je mnoho PDF a take na youtube nekolik videi na dane tema) – staci necumet po vecerech na TV Howna a dojte to i obycejnym lidem.

Napsat komentář