V Česku přibyly další tři nabíjecí stanice Tesla Supercharger

Lovosice, Plzeň a Štilec u Českých Budějovic se mohou pochlubit novými nabíjecími stanicemi Tesla Supercharger. Plus někde i dalšími nabíjecími stojany.

Elektromobily Tesla se nabíjejí na Superchargeru v Lovosicích. Ten je již otevřen, stejně jako všechny ostatní nové, pro veřejnost – ač zatím ve zkušebním provozu.
foto: Tesla Owners

Cestování elektromobily značky Tesla po Česku je zas o něco příjemnější. A to díky třem novým nabíjecím stanicím Supercharger v lokalitách Lovosice, Plzeň a Štilec u Českých Budějovic.

V Plzni na majitele elektromobilů Tesla Model 3, Tesla Model Y, Tesla Model S nebo Tesla Model X čeká šest stojanů v2 (max. výkon 150 kW), v Lovosicích a Štilci pak vždy osm stojanů v3 (max. výkon 250 kW). Zatímco stojany v2 sdílí vždy dva výkon 150 kW, u v3 je vždy čtyřmi stojany sdílen výkon 400 kW.

Nabíječka v Lovosicích je navíc doplněna ještě o 4x stojan Ionity 350 kW a 4x AC 22kW stojan Asociace pro elektromobilitu a města Lovosice určené pro rezidenty. Během včerejška tam proběhla zatěžkávací zkouška, které se zúčastnilo 30 majitelů elektromobilů Tesla.

Lovosice jsou zároveň výjimečné tím, že jsou přímo napojeny na nedalekou vodní elektrárnu, která dokáže pokrýt celý výkon nabíjecí stanice a něco navíc.

vlastní

21 komentářů u “V Česku přibyly další tři nabíjecí stanice Tesla Supercharger”

  1. Předpokládám, že Štilec teď bude hodně dlouhou dobu
    Předpokládám, že Štilec teď bude hodně dlouhou dobu blokovat vznik SC v Českých Budějovicích, kde by byl jakožto na křižovatce čtyř směrů opravdu potřeba 🙁 Tady to umístění je opravdu úlet. Vhodné pouze pro směr AT. Směr Praha, Strakonice, Třeboň nepokryto, resp. zajížďka 25km a půl hodiny. To bude časově výhodnejší nabíjet na 75 kW v Budějicích, kde nabiju 37 kWh jen za dobu zajížďky, na které naopak 5kWh spotřebuju.

Napsat komentář