Tvůrce Dooma John Carmack pomůže Tesle zlepšit její auta

Elon Musk údajně Johna Carmacka, programátora a tvůrce her jako Wolfenstein, Doom či Quake, dlouho obdivuje. Několikrát se ho pokoušel najmout. Teď Carmack s Teslou spolupracuje.

John Carmack zatím v Tesle nepracuje oficiálně, ale spolupracuje s ní na dobrovolné bázi. Možná je to ale první krok k vážnější spolupráci. Carmack se totiž dnes intenzivně zabývá vývojem obecné umělé inteligence (AGI – Artificial General Intelligence). Musk nedávno uspořádal AI Day, na kterém oznámil, že Tesla vyvíjí vlastního humanoidního robota vybaveného umělou inteligencí.
foto: Tesla

Muskovi se zatím stále nepodařilo Carmacka vyloženě „najmout“, ale slavný programátor aktuálně přiznal, že „tak nějak dobrovolně pomáhám vylepšovat chabý user interface ve starém Tesla Model S, kterým jezdím“.

Starší elektromobily Tesla Model S totiž měly problémy s rychlostí a výkonem infotainmentu. Tesla nabízí původním majitelům upgrade hardwaru za $2500, který si Carmack jistě může dovolit. Jako zkušený programátor ale nejspíš chce pomoci dostat se k jádru věci.

V posledních letech se Carmack věnoval vývoji virtuální reality Oculus VR (součást Facebooku). Koncem roku 2019 se však přeorientoval na umělou inteligenci (AI). I tady má s Muskem další styčnou plochu. Nás ale vlastně zajímavé jediné. Kdy si budeme moct zahrát Quake 3 Arena v elektromobilech Tesla?!

One Comment on “Tvůrce Dooma John Carmack pomůže Tesle zlepšit její auta”

Napsat komentář