Toyota už celosvětově prodala přes 10 milionů hybridních aut

redakce - 14 Únor 2017

Japonská automobilka Toyota oznámila, že její úhrnné globální prodeje hybridních automobilů k 31. lednu dosáhly 10,05 milionu kusů. Na počátku stál ikonický model Prius, dnes Toyota ve více než 90 zemích a regionech celého světa nabízí 33 různých modelů s hybridním pohonem.auto Toyota Prius hybrid

Model Toyota Prius byl prvním komerčně prodávaným hybridním autem na světě. Dnes je v prodeji už jeho čtvrtá generace.
foto: Toyota

Tento úspěch je podle automobilky Toyota dokladem budoucího potenciálu technologie, z níž se dnes stává již všeobecně akceptovaná cesta ke snižování emisí skleníkových plynů a dalších znečišťujících látek.

Snahy o zmírňování ekologických dopadů automobilového provozu jsou pro Toyotu již dlouhou dobu prioritou. Japonská automobilka má názor, že ekologicky šetrná vozidla mohou mít významný pozitivní dopad jen v případě, že najdou odezvu u široké veřejnosti, a proto trvale podporuje hybridní modely na masovém trhu celého světa.

V srpnu roku 1997 uvedla Toyota svůj první hybridní vůz Coaster, po němž v prosinci téhož roku následoval Prius – celosvětově první sériově vyráběný osobní vůz s hybridním pohonem. Od té doby si hybridní modely automobilky Toyota získaly u zákazníků celého světa nesmírnou popularitu.

Nejnovější milník 10 milionů prodaných vozů přitom automobilka překonala pouhých devět měsíců poté, co úhrnné prodeje v dubnu 2016 dosáhly 9 milionů kusů.

V době, kdy se téma snižování emisí skleníkových plynů začalo prosazovat v celosvětovém měřítku, nabídla Toyota svůj model Prius první generace jako odpověď na otázky ochrany přírodních zdrojů a životního prostředí v 21. století.

Vývojáři stojící za modelem Prius byli přesvědčeni o tom, že bez ohledu na výsledky jejich snah je vývoj hybridního pohonu pro budoucnost klíčový a že musejí udělat vše, co je k dosažení úspěchu zapotřebí – tedy nejen to, co se jednoduše nabízí.

V rámci této filozofie pak tým představil zákazníkům celosvětově první sériově vyráběný osobní automobil s hybridním pohonem. Model Prius si zákazníci oblíbili natolik, že se stal jakýmsi synonymem pro „ekologicky šetrný“ automobil.

Pohon Toyota Hybrid System (THS), který se objevil v modelu Prius první generace, byl v roce 2003 modernizován do podoby systému THS II, který se následně uplatnil u celé řady modelů Toyota.

Při vývoji Toyoty Prius čtvrté generace, která byla prvním vozem postaveným na nové platformě TNGA (Toyota New Global Architecture), se zohledňovaly nejen ekologické aspekty, ale i mimořádné jízdní schopnosti, aby bylo možné uspokojit zákazníky volající po automobilech přinášejících radost za volantem.

Svůj první hybridní vůz představila Toyota před 20 lety, přičemž otázky kolem ekologicky šetrných automobilů se mezitím výrazně změnily. Rostoucí obliba modelu Prius vedla ke vzniku nového zákaznického standardu pro výběr vozidla na základě ekologických parametrů.

S tím, jak narůstal počet firem vyvíjejících a uvádějících nová hybridní auta, vznikl i nový segment „hybridních automobilů“. To, že dnešní zákazníci po celém světě upřednostňují nákup hybridních a dalších hospodárných vozidel, napomohlo k tomu, že celý automobilový průmysl přispívá k řešení celosvětové problematiky životního prostředí. I po dosažení milníku 10 milionů vozidel bude Toyota usilovat o vytváření stále lepších vozů.

„Když jsme poprvé představili model Prius, nikdo nevěděl, co hybrid vlastně znamená. Ti, kdo si jej pořídili, byli označováni za podivíny. Díky těmto prvním nadšencům, kteří dali Toyotě Prius šanci, se dnes hybridy staly oblíbenou volbou a vyvolaly vlnu úspěchu, směřující odněkud z neznáma až po mainstream,“ komentuje Takeshi Učijamada, předseda správní rady automobilky Toyota, označovaný též za otce modelu Prius, a doplňuje:

„Jsme vděčni každému jednotlivému zákazníkovi, který nám pomohl milníku 10 milionu prodaných vozů dosáhnout. Jsme odhodláni s našimi zákazníky úzce spolupracovat na řešení ekologické problematiky v celosvětovém měřítku.“

nový hybrid Toyota CH-R

Nejnovější hybrid v nabídce japonské automobilky Toyota nese označení C-HR
foto: Toyota

Na základě výpočtů provedených Toyotou k 31. lednu letošního roku přispěly hybridní vozy Toyota v porovnání s podobně velkými a výkonnými konvenčními modely k úspoře přibližně 77 mil. tun emisí CO2 a pomohly ušetřit přibližně 29 mld. litrů benzínu.

V říjnu 2015 vyhlásila Toyota svůj strategický plán Toyota Environmental Challenge 2050, v němž si stanovila body, které splní s cílem napomoci minimalizovat v globálním měřítku negativní dopady automobilové dopravy na životní prostředí a současně přispět k rozvoji udržitelné společnosti.

Toyota coby základní ekologické technologie 21. století prosazuje hybridní. Ty zahrnují všechny komponentní technologie nezbytné pro vývoj vozidel šetrných k životnímu prostředí, od čistých elektromobilů až po vozidla poháněná vodíkovými palivovými články, umožňující různé kombinace typů paliva. Toyota je zároveň odhodlána svoji modelovou řadu ekologicky šetrných vozidel dále rozšiřovat.

tabulka prodejů hybridů

Úhrnné prodeje osobních vozů Toyota s hybridním pohonem
foto: Toyota

Prodeje hybridních vozů značky Toyota

Prodeje hybridních vozů značky Toyota
foto: Toyota
tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Má někdo prosím zkušenost s dlouhověkostí baterií pro Hybrid Toyota?
Chtěl bych si koupit poslední auto v životě a chtěl bych, aby mě vydrželo alespoň 15 let. Nová baterie stojí dle servisu 80 000,- Ale dají se prý opravovat jednotlivé články samostatně. Ale jak dlouho?
Je to vůbec technologie pro budoucího důchodce?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toyota 1s* za odvahu v 90tých letech, kdy začali s nevyzkoušenou a vysmívanou technologií. A 5s*, že o 25let později to jejich nástupci totálně podělali a nezůročili náskok a věhlas hybridní technologie k přerodu do čistého elektromobilu.

Sluzebka v oblasti Seattlu, Prius je tu doslova kazde treti az pate auto (a zdaleka nejen taxiky - mimochodem, taxikar nam rikal, ze s Priusem jezdi za pulku).

Ciste elektromobily nic moc (a to je to oblast "severniho silicon valley" - sidli tu v okoli firmy jako Microsoft, takze dobre placenych zamestnancu spousty) , samozrejme parkrat Tesla, krome ni jsem videl jen jedno i3.

A OT pro milovniky oblud, Ford F150 je na nase pomery obluda, ale potkal jsem jedno F350, to je snad jeste dvakrat vetsi :)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Alien5

Diky za info.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Obrázek uživatele Radovan

„Když jsme poprvé představili model Prius, nikdo nevěděl, co hybrid vlastně znamená. Ti, kdo si jej pořídili, byli označováni za podivíny. Díky těmto prvním nadšencům, kteří dali Toyotě Prius šanci, se dnes hybridy staly oblíbenou volbou a vyvolaly vlnu úspěchu, směřující odněkud z neznáma až po mainstream,“ říká Žaponec po 20 letech od roku 1997.
„Když jsme poprvé svému okolí představili myšlenku koupit si elektromobil, nikdo nevěděl, co elektromobil vlastně znamená. Ti, kdo si jej jako my pořídili, byli označováni za podivíny. Díky těmto prvním nadšencům, kteří dali elektromobilům šanci, se dnes elektromobily staly oblíbenou volbou a vyvolaly vlnu úspěchu, směřující odněkud z neznáma až po mainstream,“ řeknu já v roce 2034, 20 let od nákupu svého prvního elektromobilu :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mysím, že to řeknete dříve.

Dobře si na tu dobu vzpomínám. Kolem roku 2000, kdy se prodávalo řádově 10tisíc kusů hybridů ročně, byly Priusy na utomobilových diskuzích tečem posměchu. Prý slepá větev vývoje a tak. O pět let později, kdyse prodalo 100tis kusů, tak tobylo zase "vždyť jen Oktávií se vyrobí více". No a teď je to 10 milionů a prodeje akcelerují.

S elektromobily je to naprosto stejná story, jen nástup je rychlejší. A stejné bude i to, že kdo se probudil pozdě, tan náskok technologického leadera již nedožene. Jak říká Nicolson ve filmu "Než si pro nás přijde" - 90% lidí se celý život mýlí.

za predpokladu, ze dojde bud k zasadni zmene parametru (dojezd/doba dobijeni/cena) nebo se zasadne zvednou dotace. tak treba vam to vyjde,

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo, přesně takhle pochybovačně to v roce 2000 říkali o hybridu. A hele - 10 milionů. Nemusí se stát nic převratného. Běžný technologický pokrok. Každý rok pár procent vylepšení parametrů a pár procent z ceny dolů rozšíří počty potenciálních zákazníků o pár procent a to zase zpětně ovlivní cenu. A celý ten proces akceleruje. Za 15 let jsme na třetinové ceně a dvoj, troj, násobných výkonech než dnes.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Který provozní parameter hybridů bylo třeba zásadně vylepšit aby se výrazně zvýšil prodej ? Dojezd, rychlost "dobíjení", cena ?

Hybrid si zachovává všechny kladné vlastnosti auta se spalovacím motorem a přidává výhody elektromotoru a rekuperace, takže majitel nemusí své chování měnit. V případě plug-in hybridu majitel může, ale nemusí dobíjet (když zrovna nemá náladu bebo možnost).

Elektromobil má výhodu tichého a klidného provozu za cenu brutálního omezení dojezdu nebo méně brutálního omezení dojezdu za ještě brutálnější cenu.

Takže zatímco hybrid byl normální auto, které pouze nemohlo tahat přívěs, tak elektromobil je buď extrémně drahý vůz skoro použitelný jako normální auto, nebo ideální druhý vůz do domácnosti, který ale stojí jako 2-3 podobná auta se spalovacím motorem a jako bonus musíte mít garáž.

Překážky u elektromobilů jsou tedy rozhodně větší, takže nárůst prodejů nebude rychlejší než byl u hybridů.

Obrázek uživatele ozana

Jakmile bude cenově dostupnější dojezd 350km, tak už se se špinavým spalovákem (olej, filtry, ...) nikdo nebude chtít otravovat. Dobíječky se mezitím taky rozrostou.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Kuk

No nevim nevim jak dlouhou vydrží bejt elektropovozy 3x dražší než ICE ekvivalent? Aby se to neutrhlo. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

+1

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naprosto souhlasím .... hybrid je nesmysl, za tu spotřebu i míň mi jezdil Renault 1,5 Diesel 4 válec a Hyundai 1,5 Diesel 3 valec, obě auta turba a delší vzdálenosti do 4L/100 - při ekonomické jízdě.Z babou pojížďky do 5,5L/100 ! Nechápu proč hybrid! - Buď a nebo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ve slušné společnosti se už lidé za dýzl stydí, natož aby se s ním chlubili. Je to jako mít v rodině nerudného dědečka, který smrdí a podvádí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A tyhlety diesely byly automaty?
Nezažil jsem totiž automat s takovou spotřebou,
natož na popojížďky.
A jak dlouhý byly ty popojížďky.
Popojížďku si představuji max. 5km.
Díky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

výhoda jízdy "kolem komína" (smog ve městě):
- 5,5l/100km diesel vs. 0,0l/100km PHEV. ;)

Obrázek uživatele sy35

Hned ti to vysvětlím. Anebo...víš ty co. Přijeď se svým dieselem a postuj chvíli za ním, a pak chvíli za priusem. Aha, že by naftový smrad vs. benzínová pohoda?

---

Toyota Prius II

Hybrid maže (dle mého názoru) rozdíl spotřeby mezi dízlem a benzínem. Benzín má všeobecně větší spotřebu než dízl.
Samozřejmě jde o trh, je-li poptávka je i nabídka. Trh hýbe světem. Začíná být poptávka i po elektromobilu a začíná se zvyšovat i nabídka a kdo má vážný zájem, elektroauto si pořídí již dnes.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jinak Toyota našla 10 mil blbců, co tím jen zdržují nástup skutečně nerakovinových aut, tedy EV. Tito blbci si užili stejnou spotřebu za mnohem vyšší cenu :)

Toyota našla 10mil.lidí,kteří se vozí sice s podobnou spotřebou jako diesel,ale při nesrovnatelně menším obtěžování všech okolo jedovatými emisemi,sazemi z výfuku,prachem z brzd,hlukem,olejovými skvrnami všude kde zastaví.To všechno navíc po celou dobu životnosti s maximální spolehlivostí a minimálními náklady na údržbu.Jsou naštěstí na světě i lidé,kteří tohle ocení a považují to za důležité.Před dvaceti lety a v podstatě ještě ani dnes není EV pro každého.Hybrid je nejohleduplnější volba po EV,ale už dávno pro většinu použitelný a poslední dobou po zvážení všech pro a proti i relativně finančně dostupný.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máš vypláchnutý mozek, největší znečištění planety způsbuje dobytek, včetně emisí. Skočil jsi jim na tu jejich hru, neubď vypláchnutý - buď EV, nebo nic.

Cokoliv jiného je jen lživá hra, kterou s nimi hraješ.

Váš názor nesdílím.Jsem přesvědčen,že kdyby majitelé TDI přesedlali na dobytek,všem by to jen prospělo.:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

až na to, že to není názor, ale vědecký fakt, tak nebuď za nevědomého :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lidé přesedají do veřejné dopravy a na kola. Kdo si to uvědomil, tak bude v balíku.

Obrázek uživatele Josef

No, co já vím, tak si hybrid kupují hlavně lidé, kteří chtějí naprostou spolehlivost. Ono to dává smysl. A navíc je to automat, za který se standardně připlácí a je obvykle poruchový.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neviete náhodou niekto, koľko by asi stála prestavba Yaris hybrid na Yaris plug in hybrid s rozumnou kapacitou batérie?

Ta prestavba Yarisky na plug-in sa neoplatí, to skôr sa dá priusu plug-in predlžiť dojazd.
Ak chceš šetriť videl som prestavby hybridov na LPG, konkrátne auris hybrid na LPG.
Stále to však nie je ono , u elektromobilu beriem ako velké plus že sa dá vykúriť a vychladiť popredu, to hybrid nemá :(.

Obrázek uživatele Alien5

Ale ma jen se musi hledat :) jinak pomuze magicar na jakekoliv auto za 3500kc a neni to pres simku.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Myslim na kurenie elektrinou, nie palit dalši benzin.

Obrázek uživatele Alien5

Ano hybrid umy vytopit elektrinou studuj manualy a cti pozorne co pisi.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Hybrid neumí vytopit elektřinou a je to dobře.Při velikosti baterie okolo 1 kWH nemá smysl zkoušet na ni topit.Navíc potom protopenou elektřinu vyrábět pálením benzínu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ebobo, dejte si 2 kw topný ventilátor do auta na půl hodiny před jízdou.
A prostudujte rozdíl s klasikou, která topí až za dlouhé minuty.
Protopená elektřina nemusí být vyráběná schválně, nýbrž může pocházet z rekuperace a podobně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ebobo, dejte si 2 kw topný ventilátor do auta na půl hodiny před jízdou.
A prostudujte rozdíl s klasikou, která topí až za dlouhé minuty.
Protopená elektřina nemusí být vyráběná schválně, nýbrž může pocházet z rekuperace a podobně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Umy je asi vyjmenované slovo po m

Bože.. Stojí mi pred domom.,baterka ma 6.5Ah nemá ani 1kWh.. Co s tým chceš vykurit?

.

Obrázek uživatele Kuk

Vod tý doby co se dělaj tovární pluginy se na to všichni vykvajzli a co sem viděl tak dělali přestavby jen 2. gen Priusů, u 3. gen jsem neviděl snad žádnou a u Yarisů, Aurisů, Lexusů jsem to v životě neviděl. Má to své nepohodlí, musí se nějak oblbovat firmware takže to byla spíš nouzovka než plnohodnotná náhrada.
Myslím, že od r. 2013 to zdechlo.

Ale tadleta parta to má v ceníku.
http://www.pluginsupply.com/pricing/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Josef

Ono to v USA nedává smysl. Starší plně funkční leafy se dají koupit za 7000 dolarů... BMW i3 tam některé mají už za 17000 dolarů, starší Fiaty 500e tam jsou i za 5000 dolarů... Přestavby tím pádem nedávají smysl.

Ty levnější Fiaty jsou už i v evropě (u nás pár kousků a v Německu taky), ale mají pro mě škaredý interiér...

Obrázek uživatele Josef

Ale v Evropě se na cenu cca 5000 dolarů nedostanete ani náhodou. To by to chtěl každý. Je to ekvivalent Ionu, akorát stylovější.

Jj, tak to taky myslím, jako jeden z nejlevnějších elektromobilů u nás. Za mě stejně furt vede iOn. Myslíš, že cena iOna či Leafa (ojetin) klesne ke konci tohoto roku popř. z jara příštího? Vzhledem k nástupu novějších vozů a větších dojezdů...

Obrázek uživatele Radovan

Prozatím cena Ionu/Zera/iMiev klesá všude jinde mimo ČR, kde je jich v nabídce jen pár, spočítáte na prstech jedné ruky. ČEZ už má jen jeden, poslední, slouží v Ostravě-Vítkovicích, takže taky nevrhne žádné desítky na trh ojetin, jako v roce 2016. Teď budou jejich leasingovky v polovině roku odprodávat končící Leafy a eUPy.
Levné Ion/Zer/iMiev se dá jedině dovézt, ale i s tím je potíž. Protože většina novějších kousků byla koupena s dotací, takže třeba Francouzi mají podmínku, že neopustí Francii ani jako ojetina. V SRN nevím, jak to je.
V nějaké v ČR jakž tak ceně je modrý Voltík z Famko Brno. Dobrý bude asi bílý z Francie, ale cena je mimo. Vy se ale nemusíte dívat jen na Ionky, totéž - jen se světle hnědými potahy uvnitř místo světle modrých – je Citroen C Zero. Prostě trojčata originál Mitsubishi iMiev a evropské klony z automobilky PSA Citroen C Zero / Peugeot Ion. Kdybych to měl seřadit, tak začnu tím modrým, pak bílý Francouz. Z těch bych si vybral určitě a zřejmě tam i něco usmlouváte. Je to na Vás.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Děkuji za výčetku, zatím jsem jen tichý pozorovatel, přání by bylo něco takového mít na přelomu tohoto a příštího roku s cenou kolem 250.000,- tak uvidíme. Zatím mám LPGéčko, takže mě provozní náklady nikam netlačí (mít čistě benzín, tak to řeším akutně). Uvidíme, ale jak píše kolega níž, český trh je v tomto velmi zvláštní, nicméně jakmile to bude aktuální s dovolením bych se na Vás obrátil.

Obrázek uživatele Radovan

Rád pomůžu. I mně se pomoci dostalo v počátcích měrou vrchovatou od tehdejších majitelů.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Josef

Nevím, trh v EU se chová u elektromobilů podivně. Nedává smysl, aby tu byly ojetiny tak drahé a přesto... Podle mého je to ve střední evropě dáno malou penetrací elektromobilů. Ceny tu neklesnou, dokud jich nebudou plné bazary.

Obrázek uživatele Kuk

Dokavad nepřijde cokoliv s větší baterkou nebo se nezvýšej prodeje, tak budou ty dosavadní pořád nesmyslně drahý.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Tak nějak. Co dává teď smysl je zvětšování baterek u baterkáčů.
Už jsem narazil na 2 koumáky co zvětšili baterku u Leafů.

U Priusů by dávalo smysl vyměnit tězkou NiCad baterku za stejně tězkou Lithiovku, ale s větší kapacitou.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele sy35

Ehm, jsi trochu dost mimo - prius má NiMH anebo Ion aku, podle modelu. Sorry jako.

---

Toyota Prius II

Obrázek uživatele Kuk

Ano mám výpadky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zvětšení baterky Leafa (třeba dodat tu ze Zoe ;) ) by mne sakra zajímalo, protože dostupných 20 KWh je u auta bez plachtění a poměrně špatným řízením baterie sakra málo. Myslíte, že byste mi mohl poslat nějaké podrobnější info na leprikon@seznam.cz ?

Obrázek uživatele Josef

Zvětšení baterie Leafa bych viděl technologicky jenom výměnou za jiné články s vyšší hustotou. Bohužel bude asi problém se softwarem. Výměna článků kus za kus by nebyla problém, ale problém bude se softwarem, který nebude na vyšší kapacitu asi připraven. Auto podle mého názoru normálně pojede, ale ukazatel dojezdu nebude ukazovat správný dojezd (odchylka se bude snižovat s postupným vybíjením), protože nebude znát skutečnou kapacitu baterie. Napětí zůstanou zachována, takže BMS s tím problém mít nebude.

To "zvetseni" u Leafa probehlo tak, ze strcili do kufru druhou. Takze sice pekny "technologicky demonstrator, ale v praxi k prdu.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

Myslím ty samo-doma pokusy různejch nadšenců
https://www.youtube.com/channel/UCpbI_UDhjutTXsfajpMsV5g

... nebo různá řešení od malejch firmiček,...

https://cleantechnica.com/2016/01/19/3rd-party-nissan-leaf-battery-pack-upgrades-doubling-to-48-kwh/
http://www.torquenews.com/1/company-offers-install-double-batteries-nissan-leaf-increasing-range-160-miles
http://hybridindustries.webs.com/

Electric Vehicle Battery Systems
$6500 with 2-4 year no hassle warranty
2011-2014 Nissan Leaf Battery System

24 kWh battery added to the factory battery making 48 kWh total, 80 miles is factory range, now upgrading to 160 miles total no extra computers or chargers necessary. The additional battery system will mount in the trunk in a custom enclosure. The additonal battery will charge using the factory charger nothing else required. This system will make the car much more reliable, no range anxiety, no issues.

...tedy ne hrátky garážmistrů z Nissanu.

http://otocars.club/nissan/875-nissan-engineers-create-a-48-kwh-leaf-prototype-in-their-spare-time-wvideo.aspx

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?