Google předstihl Apple a je nejcennější značkou světa, mezi automobilkami vede Toyota

V žebříčku nejcennějších značek světa sestaveného společností Brand Finance se změnily pozice. Na první příčce vystřídal Google společnost Apple, značka Google má cenu $109 mld. Mezi automobilkami vede Toyota.

Toyota mezi automobilkami v ocenění své značky s náskokem vede
foto: Toyota

Toyota získala 12. místo v žebříčku nejhodnotnějších značek světa, který sestavila londýnská firma Brand Finance. Ta ocenila hodnotu japonské automobilové značky na $46,25 mld. Toyota tak dosáhla nejlepšího umístění z automobilových výrobců.

Toyota je s 12. místem jedinou automobilovou značkou, která se vtěsnala do první patnáctky. Teprve na 17. místě je BMW a na 21. místě Mercedes-Benz. Volkswagen si kupodivu proti minulému roku polepšil z 56. místa na 41.

Společnost Apple si první pozici držela nepřetržitě od roku 2011, zejména díky produktům jako iPhone a iPad. V posledních letech ale začíná sláva značky Apple upadat.

Ještě před rokem byla hodnota značky Google vyčíslena „pouze“ na $88 mld. a hodnota značky Apple $145 mld. Zatímco Apple šel o čtvrtinu dolů, Google o zhruba stejná procenta stoupl.

tisková zpráva

9 komentářů u “Google předstihl Apple a je nejcennější značkou světa, mezi automobilkami vede Toyota”

  1. Na to, že se chlapci pasují do serveru o alternativních
   Na to, že se chlapci pasují do serveru o alternativních pohonech, ví s prominutím zcela kulové. To je snad článek z roku 2005 :-(. A benzín a nafta samozřejmě prší zdarma a chytají je do kýblů před domem a lijí do spalováku. Ach jo.

    1. Nejvíc tu miluju formulaci, že elektromobil má emise
     Nejvíc tu miluju formulaci, že elektromobil má emise :))))
     Typická spindoktorská formulace, aby mohli dostat elektroauta na úroveň sračkometů a špinit je tak společně.
     Speciálně tady Radovanovi se vždy úplně hulí ze solárů když si nabijí a pro samý CO2 není vidět přes barák, letadla nad nim ztrácej vztlak a všude padaj ptáci lapajíci po kyslíku :)))
     Že se nestydíš Radovane! Co na to OSN a Kjótské protokoly? :)))

     V tuhých mrazech mu samozřejmě padá ze střechy suchý led a zabíji kolemjdouci, nasledná mlha pak způsobuje zabloudění a umrznutí zoufalých sousedů :)))

Napsat komentář