Toyota chystá konkurenci pro McLaren P1

Že je v plánu hybridní sporťák od BMW a Toyoty už víme od poloviny letošního roku. Spolupráce dvou zdánlivě vzdálených automobilek dává překvapivý smysl. Chystá se totiž konkurence pro brutální novinky typu McLaren P1 nebo Porsche 918 Spyder.

Lexus LFA patří mezi nejvýkonnější sportovní vozy Toyota. Jeho technologie je už dnes ale přeci jen zastaralá. Pro nový supersport tedy Toyota pravděpodobně využije supervýkonných, ale úsporných motorů BMW v kombinaci s lehkou karoserií a svého hybridního pohonu.
foto: Lexus/Toyota

Každý chce mít dnes svůj plug-in hybrid. Ať už je to „masovka“ typu například Volkswagenu nebo Toyoty, anebo „levná“ stylovka typu BMW.

Stejné pnutí směrem k dobře prodávající „šetrnosti“ je ale cítit i na úplně opačném konci spektra automobilového průmyslu. Tedy u výrobců luxusních vozů jako Porsche nebo zakázkových supersportů typu McLaren.

Toyota a její luxusní značka Lexus jsou neoddiskutovatelnými králi levných hybridních aut. BMW v současné době vstupuje do cenově výrazně vyšší oblasti segmentu sportovních aut s modelem BMW i8. A právě tam cítí Toyota příležitost, minimálně po technologické stránce.

Prozatím je tedy jasné, že nový plug-in/hybrid značky Toyota/Lexus, který by mohl oživit spící značky jako Supra či Celica, bude výsledkem spolupráce BMW a Toyoty. Cenově by měl směřovat výrazně výš než BMW i8 (tedy přes 100 000 euro). Výkonově někam do oblasti, kterou okupují milionové vozy typu Porsche 918 Spyder nebo McLaren P1.

Napsat komentář