Tesla zlepšuje zrychlení nových elektromobilů Model S a X

Tesla oznámila, že nově vyrobené verze elektromobilů Tesla Model X a Tesla Model S nabídnou lepší zrychlení díky updatu hardwaru i softwaru.

Zrychlení elektromobilů Tesla je už dnes v podstatě na vrcholu segmentu a automobilka jej tlačí ještě dál
foto: Tesla

Zrychlení elektromobilů Model S a Model X přichází mimo klasický rozvrh představování faceliftů či nových generací. Tesla tím znovu ukazuje, že není klasickou automobilkou.

Nově vyrobené elektromobily Tesla nabídnou až o víc než sekundu lepší zrychlení 0-60 MPH (asi 0-96 km/h). Např. u Modelu S 75 se zrychlení zlepšuje na 4,3 sekundy z původních 5,5 sekundy, u Modelu S 75D z 5,2 sekundy na 4,2 sekundy.

U nejnovější verze Tesla Model S 100D se zrychlení zlepšuje o jednu desetinu sekundy na 4,1. U Tesla Model X je zlepšení ještě markantnější. Model X 75D: z 6,0 na 4,9 sekundy, Model X 100D z 5,2 sekundy na 4,7 sekundy.

Update výkonu high-endové řady elektromobilů Tesla přichází těsně před začátkem výroby Tesla Model 3, která má začít tento měsíc. Jedním z cílů proto může být lepší odlišení nového, levnějšího modelu od těch dražších.

Základní verze elektromobilu Tesla Model 3 nabídne podle dřívějších slibů Elona Muska zrychlení 0-60 MPH pod šest vteřin.

13 komentářů u “Tesla zlepšuje zrychlení nových elektromobilů Model S a X”

Napsat komentář