Tesla konečně vydává update jádra svého firmwaru

O šest měsíců později, ale přece. Tesla konečně do svých elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X posílá nový update firmwaru.

Interiéru elektromobilů Tesla vévodí masivní 17″ displej
foto: Tesla

Nejnovější firmware Tesla v8.1 přináší s šestiměsíčním zpožděním update linuxového jádra z verze 2.6.36 na 4.4.35. Změny se týkají pouze centrálního 17″ displeje, nikoliv přístrojového panelu. Tesla je dnes jediná automobilka, která svá auta takto na dálku a zdarma vylepšuje.

Update jádra připravuje firmware na četné změny uživatelského rozhraní, opravy a urychlení. S nimi by měl přijít také dlouho očekávaný update internetového prohlížeče, na který si mnozí uživatelé vozů Tesla stěžují a raději ho třeba vůbec nepoužívají.

Kromě toho Tesla údajně pracuje také na své vlastní hudební streamovací službě. Ta ale velmi pravděpodobně nedorazí ani v nejbližších měsících. Další update firmwaru slibuje Elon Musk na červenec.

21 komentářů u “Tesla konečně vydává update jádra svého firmwaru”

 1. off
  Slibotechna Fisker včera tak nějak s předstihem odhalil

  off

  Slibotechna Fisker včera tak nějak s předstihem odhalil svůj novej povoz a začal vybírat zálohu. Slibovaný grafénový baterky samozřejmě v prvních várkách nebudou 😀
  V diskuzých už na něj nadává současný majitel prvního Fiskera, který mu stojí rozbitý v garáži protože mu ho nikdo nechce opravit.
  https://futurism.com/heres-a-first-ever-look-at-the-new-electric-vehicle-that-charges-in-9-minutes/

 2. Ježíš, vy jste vůl…
  Chápu, že ne každý umí dobře

  Ježíš, vy jste vůl…

  Chápu, že ne každý umí dobře anglicky. Ale když už cítíte potřebu vykrádat Electrek, aspoň si to nechte od někoho pořádně přeložit.

  Ne, Tesla nevydává 8.1, ten už hezkých pár měsíců všichni máme.

  Tesla pouze konečně upgradovala kernel, což bylo původně cíleno do 8.1. Viz článek na Electreku, který to přehledně vysvětluje.

Napsat komentář