Tesla v Austrálii spustila svou první virtuální elektrárnu

Jan Horčík - 16 Červenec 2018

Austrálii dlouhodobě trápí vysoké ceny elektřiny a nespolehlivost dodávek. Tesla nabízí kromě velkých bateriových úložných systémů i další řešení.Tesla Powerwall 2 - domácí bateriové úložiště

Domací bateriové úložiště Tesla Powerwall 2 nabízí kapacitu 14 kWh. Zdá se, že výroba se konečně začíná zvyšovat, nicméně i tak si zájemci o tuto baterii musí na dodání obvykle pár měsíců počkat.
foto: Tesla

Když Elon Musk navštívil Jižní Austrálii u příležitosti spuštění tamního největšího bateriového systému, slíbil, že se pokusí problémy s dodávkami elektřiny v tomto regionu dál řešit. To se nyní plní.

Pomalu se rozjíždí plán nainstalovat solární elektrárny a domácí úložiště Powerwall u 50 000 tamních domácností. Aktuálně byla zprovozněna první stovka.

Sto domácností v Jižní Austrálii nyní provozuje domácí úložiště Powerwall a k tomu 5kW solární elektrárnu. Podle prvních ohlasů i tento zdánlivě malý krok nese ovoce: některým domácnostem se díky tomu snížila čtvrtletní platba za elektřinu z $500 na $175.

Virtuální elektrárna přináší výhody nejen samotným obyvatelům, ale i regionu jako celku, protože pomáhá stabilizovat tamní silně rozkolísanou rozvodnou síť. Nyní probíhá instalace v další 1000 domácností.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Jaguar I-Pace vs Tesla Model X 100D & P100D - DRAG RACE, ROLLING RACE AND BRAKE TEST
https://www.youtube.com/watch?v=tRlq3mSMtYo

Tesla Race Car! Tiff Needell drives The Electric GT P100DL
https://www.youtube.com/watch?v=2nkqMZBR-ak

Kolisave napeti je svina. I v nasich podminkach muze napeti pekne znicit domaci spotrebice. A kdyz nejake fabriky musi prerusit provoz, tak to asi bude take drahe. Stabilni sit je k nezaplaceni.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stabilní síť je zbytečně drahá a mi je k ničemu. Raději budu mít svůj zdroj a nebudu závislý na výpalném za další Tunelíny. To ať si konečně začnou platit ti co to vyžadují - typicky Světlík, Mittal..... a jim podobná verbež.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U nás je jedno z nejlevnějších připojení na super stabilní síť na světě, a dnes se nikomu napojenému ani náhodou odstřihnout nevyplatí.
Do budoucna až se budou muset ceny pod tlakem superlevných solárů maximálně zreálňovat na úkor dosud dotovaných chudších obydlí v zapadákovech, a připojení nejspíš ve formě platby za jističe pořádně podraží plus elektřina o něco zlevní, by se odpojení možná mohlo vyplatit kromě garáží ještě chatkám, kde jsou lidé jen přez léto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mimo téma a jsem zvědav, jak dlouho mi to tady vydrží bez smáznutí?

Egon Mlask se chová, jak malej uraženej harant, co mu rozšlapali bábovičky na písečku. Ale v tom Thajsku dost přestřelil. Nazvat jednoho z hrdinů pedofilem, to mu na oblibě nepřidá.

Hmmm ... tohle se mi nějak nezdá ...
Kvůli tomu, že někdo odmítne "můj plán", tak jej označím za pedofila? To nějak postrádá logiku. A to i v případě, že započítám "narcisní povahu".

V této rovnici, podle mě, chybí nějaká informace. Možná někde "omylem" něco vypadlo?
Počkal bych, co se z toho vyklube...

Ale faktem je, že tak, jak je to podáno nyní, jej to určitě poškodí.

Tady nejsi na Novinkách, aby tě někdo mazal ;-).

Obrázek uživatele Radovan

Osobně si myslím, že si kluci tak nějak v Angličtině neporozuměli. Potapěč poslal Muska do zadele, kam si může strčit ponorku, načež Musk místo narážky na gaye napsal pedofila. Že by nějaká věc z dětství z Afriky, špatný zážitek s katolickým knězem? Prostě zvláštní.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Těžkej egoista bez charakteru.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla Inc. prodává v Rusku poté, co prodejce mobilních telefonů, podporovaný miliardářem Usmanovem neočekávaně přidal elektrické vozy do řady přístrojů, které nabízí.

finance.yahoo.com/news/tesla-getting-sales-bump-russia-084657097.html

Zajímala by mne (čistě že zvědavosti) návratnost investice.

Co je důvodem té rozkolísanosti?

Obrázek uživatele Jan Veselý

Důvodem jsou staré, poruchové uhelné elektrárny a provozovatelé plynových elektráren, kteří zneužívají své tržní postavení a v kritických situacích nejsou schopni dostát svým schopnostem.
V Jižní Austrálii předpokládali, že výroba větrných a fotovoltaických elektráren bude doplňována plynovými zdroji. Dočkali se jen nespolehlivosti a manipulací s cenami (vyšponování cen až na 14 000 AUD/MWh). Proto se tam teď ve velkém staví jiná pružná výroba - baterie, solárně-termální elektrárna, výroba vodíku+palivové články, plánují se přečerpávačky a lepší propojení se zbytkem země, jen aby se plyn co nejvíce omezil.

Díky za informace!

Obrázek uživatele Jan Veselý

Tady je bonus, aktuální událost v Austrálii.

No, aktuální... "The incident occurred more than 18 months ago" :)
Ale jinak takové beletrie na téma - s OZE si každý vytírá a těm co za problém mohou se vlastně vůbec nic nestalo.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele Jan Veselý

Aktuální je ta směšná pokuta.

Ano, 4 hodiny ne-stabilizace, resp de-stabilizace sítě (a ještě k tomu zřejmě záměrně)...
Počítám že při 156MW "peaking" a $5000/MWh average, mohli mít pokutu splacenou za první 4 minuty a 36 vteřin :-/

Opravte mě, jestli se pletu.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hlavním problémem Austrálie byly vždy velké vzdálenosti a řídké osídlení, ale neřiditelné větrné a solární parky z tamních pustin s přednostním odběrem to teď ještě násobně zhoršili.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Taky je tam docela vedro.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Podle udaju z netu v Australii 5kWp elektrarna $3k, PowerWall $10k, pri rozdilu $325 mesicne je to 40 ctvrtleti, cili 10 let. To cele v idealnim pripade ("az").

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele M.Krupka

325 rozdíl měsíčně,nebo čtvrtletně?

Edit. Špatně jsem ten výpočet pochopil.

Moje chyba, samozrejme $325 ctvrtletne, ne mesicne. Zbytek je snad dobre.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Plus výhoda, že se tě už netýkají výpadky.

Díky za info.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station