Tesla už je v Číně: otevřela tam první dobíjecí stanice Supercharger

Jan Horčík - 30 Duben 2014

Na veletrhu Auto China 2014 představila americká automobilka Tesla Motors slavnostně první rychlodobíjecí stanice Supercharger. Čínští majitelé elektromobilů Tesla Model S tak mohou bez problémů a zdarma dobíjet svá auta přímo v Pekingu a Šanghaji.auto Tesla rychlodobíjecí solární stanice Supercharger

První rychlodobíjecí stanice Supercharger v Číně
foto: Tesla Motors

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, k tomu řekl: "V budoucnosti bude Tesla na výstavbě sítě rychlodobíjecích stanic Supercharger spolupracovat s partnery. První dobíjecí stanice v Pekingu byla vybudována ve spolupráci s Hanergy Solar Group. Tesla bude i nadále investovat do stavby Superchargerů v Číně s cílem rychlého rozšíření naší sítě."

Tesla Motors má v současné době své rychlodobíjecí stanice už v (>80), Evropě (>10) a Číně. Zmíněná společnost Hanergy zajistila v Číně speciální systém solárního dobíjení. To využívá speciální solární moduly sestavené z tenkovrstvých solárních článků s účinností údajně až 20,5 %.

V přípravě je už sedm dalších stanic Supercharger v Číně. Všechny mají získávat energii ze slunce, podobně jako první dva. Dobíječky budou otevřeny 24 hodin denně sedm dní v týdnu.

Zpět na HybridPřidat komentář

Kolikpak toho už v Číně asi jezdí :-)))

Obrázek uživatele honza.t
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mají vůbec i ty americké a evropské SC solární panely?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Některé ano.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaujala mě zpráva o těch tenkovrstvých článcích o účinnosti až 20 %. To je totiž naprostá bomba. Pokud je to pravda, pak bude cena solárních panelů dále padat... Tenkovrstvé články jsou totiž výrobně velmi levné, prakticky za cenu skla + 20%:-)

Zatím bych byl opatrný. Dost to sleduji a zatím jsem to nikde nezaznamenal. Je to ale možná tím, že neumím Čínsky. Pokud to má i další parametry srovnatelné s křemíkovými články, tak je to opravdu velký posun. Četl jsem, že se chystají křemíkové články s účinností kolem 24%, ale je to už asi rok nějak se nic moc vcelku neděje.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já bych tomu skoro i věřil, protože teď jsem koupil avancisy 130 W s 12% účinností. To docela jde.

No, bílou Teslu už jsem zahlédl i u nás ve Vrchlabí, což je pro mě důležitější. ;)

Přizná se onen šťastlivec? :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol