Baterie EVC

Tesla možná uvažuje o nákupu podílu ve výrobě baterií LG Chem

Jan Horčík - 05 Říjen 2020

Jihokorejský kolos LG Chem se chystá vyčlenit své baterkářské království do samostatné společnosti LG Energy Solutions. A v něm si chce zas údajně kousek koupit Tesla.auto elektromobil LG Chem baterie pack

Battery pack s články od společnosti LG Chem
foto: LG Chem

Výroba baterií pro elektromobily se pro jihokorejskou společnost LG Chem stala natolik velkou záležitostí, že se rozhodla ji vyčlenit do samostatné společnosti LG Energy Solutions.

Tesla od LG Chem baterie odebírá, a tak dává dobrý smysl, že by mohla mít o nákup podílu v nové společnosti zájem. Spekuluje se dokonce až o 10 %.

Na druhou stranu, proti takovému kroku mluví fakt, že Tesla téměř nenakupuje minoritní podíly ve firmách, ale vždy pohlcuje celé menší společnosti (Maxwell, Hibar, Grohmann Engineering apod.). Navíc, LG Chem dnes dodává baterie i mnoha dalším automobilkám, např. GM.

První a hlavní partnerskou společností pro Teslu v oblasti baterií je nicméně japonský Panasonic. Nově také čínský CATL a v budoucnu možná i další společnosti.

Především se ale Tesla chystá na masivní výrobu bateriových článků zcela ve vlastní režii a podle svých pravidel, jak předvedla na nedávném Battery Day.

Zpět na HybridPřidat komentář

Tesla možná uvažuje o nákupu podílu ve výrobě baterií LG Chem....

Ano, a možná taky ne... :)

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele Kuk

Tesla je největším výrobce baterií do EV na světě a tak o překot řeší kapacit budoucích dodávek baterií a zdrojů surovin a to na více úrovních i trzích.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil