Tesla možná uvažuje o nákupu podílu ve výrobě baterií LG Chem

Jihokorejský kolos LG Chem se chystá vyčlenit své baterkářské království do samostatné společnosti LG Energy Solutions. A v něm si chce zas údajně kousek koupit Tesla.

Battery pack s články od společnosti LG Chem
foto: LG Chem

Výroba baterií pro elektromobily se pro jihokorejskou společnost LG Chem stala natolik velkou záležitostí, že se rozhodla ji vyčlenit do samostatné společnosti LG Energy Solutions.

Tesla od LG Chem baterie odebírá, a tak dává dobrý smysl, že by mohla mít o nákup podílu v nové společnosti zájem. Spekuluje se dokonce až o 10 %.

Na druhou stranu, proti takovému kroku mluví fakt, že Tesla téměř nenakupuje minoritní podíly ve firmách, ale vždy pohlcuje celé menší společnosti (Maxwell, Hibar, Grohmann Engineering apod.). Navíc, LG Chem dnes dodává baterie i mnoha dalším automobilkám, např. GM.

První a hlavní partnerskou společností pro Teslu v oblasti baterií je nicméně japonský Panasonic. Nově také čínský CATL a v budoucnu možná i další společnosti.

Především se ale Tesla chystá na masivní výrobu bateriových článků zcela ve vlastní režii a podle svých pravidel, jak předvedla na nedávném Battery Day.

Dva komentáře u “Tesla možná uvažuje o nákupu podílu ve výrobě baterií LG Chem”

Napsat komentář