Tesla prodává ojeté Roadstery online

Před půl rokem začala automobilka Tesla Motors vykupovat ojeté elektromobily Tesla Roadster od zájemců o nový Tesla Model S. Kdo měl zájem vyměnit dvoumístný sportovní roadster za rodinný elektrický sedan, mohl jej za dobrou cenu odprodat zpět firmě. Tato auta dnes Tesla nabízí online.

Ojeté elektromobily Tesla Roadster lze sehnat za cenu od asi $60 000
foto: Tesla Motors

V současné době lze na webu Tesla Motors najít 14 modelů elektromobilu Tesla Roadster z druhé ruky. Všechny pochopitelně prošly certifikovanou prohlídkou přímo v servisních centrech Tesla Motors tak, aby byly jako nové.

Cena ojetých Roadsterů se odvíjí především od nájezdu a roku výroby. Zatímco modely s nájezdem kolem 20 000 mil lze získat cenu kolem $66 000, ty s méně než 10 000 mílemi stojí klidně i přes $100 000. Vždy jde pochopitelně o různé verze elektromobilu, někdy i verzi Sport, jejíž cena se pohybuje až kolem $130 000.

Hlavní otázka samozřejmě zní: proč si kupovat drahý dvoumístný elektrický sporťák, když je k dispozici zbrusu nový Model S se stejnými nebo dokonce lepšími parametry? Na takovou otázku ať už si ale každý potenciální zájemci odpoví sám. Faktem je, že Roadstery představují zajímavý sběratelský kousek do sbírky.

One Comment on “Tesla prodává ojeté Roadstery online”

Napsat komentář